Rozrywka i wypoczynek » Sport

Polska Reprezentacja w regatach Nations Cup w Irlandii!

Polska Reprezentacja w regatach Nations Cup w Irlandii!
Zobacz więcej zdjęć »
Polska załoga Polish Match Tour Racing wystąpi w regatach Nations Cup, które odbędą się w Irlandii w dniach 22-25 października br.

Nations Cup (Puchar Narodów) to rozgrywane co dwa lata Drużynowe Mistrzostwa Świata ISAF (match - racing). Każdy kraj ma prawo wystawić jedną załogę w kategorii open i jedną w kategorii kobiet. Świat podzielono na osiem regionów, tylko zwycięzcy regat w poszczególnych regionach zakwalifikują się do Wielkiego Finału, który rozegrany zostanie w Porto Alegre w Brazylii w 2009 roku.

System eliminacji ma zapewnić, że do „Wielkiego Finału" zakwalifikują się „najlepsi z najlepszych" - co sprawdziło się w poprzednich edycjach (np. w 1991 roku zwyciężył Ed Baird, miejsca medalowe w latach 1991 - 2006 zajmowali m.in. Peter Holmberg, Bertrand Pace, Sten Mohr - wszyscy znani z Pucharu Ameryki). W ostatniej edycji wielkiego finału (2006) podwójne zwycięstwo odniosły załogi z Francji - w kategorii open Mathieu Richard, w kategorii kobiet Claire Leroy.

Do wielkiego finału jednak droga daleka - najpierw trzeba wygrać eliminacje regionalne. Polska przypisana została do regionu „Europe II". Są w nim sklasyfikowane reprezentacje dwudziestu krajów, poza Polską m.in. Finlandia, Szwecja, Dania, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Irlandia, Słowenia.

„Zaszczyt reprezentowania Polski w tych wyjątkowych regatach przypadł właśnie naszej załodze" - wyjaśnia Maciej Kołosiński, członek polskiej reprezentacji. „Nasza grupa (Europe II) ścigać się będzie w irlandzkiej miejscowości Kinsale, nieopodal Cork. Regaty mają stopień 2 (grade 2) ISAF, zaczynają się 22.10 i potrwają do 25.10. Flotę stanowić będzie osiem nowych, dobrze nam znanych jachtów klasy J80."

Polska załoga wystartuje w składzie: Marek Stańczyk (sternik), Dominik Niśkiewicz (dziobowy), Michał Szmul (trymer), Maciej Kołosiński (trymer).

Polską reprezentację wspierają Polish Match Tour oraz stocznia Nautiner.

Bieżące informacje o starcie zespołu Polish Match Tour Racing będzie można znaleźć na stronie http://www.polishmatch.pl

Strona regat: www.isaf.org/nationscup oraz http://www.kyc.ie/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.korpusik@mediaconnect.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »