Gospodarka » Przemysł
Predykcyjne utrzymanie ruchu
Obecne strategii produkcyjne starają się optymalizować procesy usunięcia naprawy, aby jak najszybciej wznowić pracę. W takim przypadku minimalizuje się nakłady finansowe przeznaczone na dział utrzymania ruchu, ale nie zmniejsza to ryzyka wystąpienia usterki. Według innej filozofii produkcyjnej, stosuje się przeglądy maszyn zgodnie z określonym z góry harmonogramem, który nie bierze pod uwagę obecnego stanu urządzeń. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia awarii i zwiększa nakłady finansowe związane z obsługą maszyn. Najnowsze podejście – predykcyjne utrzymanie ruchu, ma na celu całkowite wyeliminowanie awarii maszyn.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Na czym polega predykcyjne utrzymanie ruchu.
Predykcyjne utrzymanie ruchu zakłada serwis maszyny zanim wystąpi spodziewana awaria. Pozwala więc to na podjęcie działań zapobiegawczych co znacznie ułatwi pracę podczas planowania produkcji. W celu ustalenia kiedy występuje ryzyko usterki, należy zebrać z danej maszyny takie dane jak na przykład : ciśnienie, wielkość drgań i wibracji, temperatura, zużycie oleju. Te informacje można pozyskać dzięki zastosowaniu różnego rodzaju czujników, które w czasie rzeczywistym są w stanie monitorować zadane wielkości. Za pomocą modułów IoT, można dla każdej maszyny stworzyć model za pomocą którego, będzie można wyznaczyć z pewną dokładnością, kiedy wystąpi usterka. Analizy pochodzące z modeli mogą być przetwarzane w czasie rzeczywistym na zgłoszenia serwisowe dla działu utrzymania ruchu co zapobiega niespodziewanym awariom. Dzięki analizie danych historycznych pochodzących z maszyn oraz zaistniałych awarii, można optymalizować modele predykcyjne w celu lepszego przewidywania usterek.
Warto podkreślić, że predykcyjne utrzymanie ruchu posiada wiele zalet takich jak :
Zmniejszenie lub nawet eliminacja wystąpienia niespodziewanych awarii w parku maszynowym
Zmniejszenie czasów przestojów produkcyjnych
Zmniejszenie liczby nadgodzin zespołu produkcyjnego
Terminowość realizacji zleceń produkcyjnych
Dodatkowo predykcyjne utrzymanie ruchu może być powiązane z systemami ERP, dzięki czemu zaplanowane z wyprzedzeniem naprawy mogą być odpowiednio wcześnie uwzględnione w planach produkcyjnych co pozwala na optymalizację organizacji pracy.
Więcej na:
https://www.dsr.com.pl/predictive-maintenance-czyli-czym-jest-predykcyjne-utrzymanie-ruchu/
Nadesłał:
DSR
|
Komentarze (0)