Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Przedszkola i szkoły modułowe – alternatywa dla tradycyjnych budynków

Przedszkola i szkoły modułowe – alternatywa dla tradycyjnych budynków
Zobacz więcej zdjęć »
Na wznoszenie budynków modułowych decydują się nie tylko osoby prywatne, ale również przedstawiciele oświaty. Dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz samorządowcy doceniają rozwiązanie za szybkość realizacji. Prefabrykowane obiekty stanowią doskonały sposób na zapewnienie dodatkowych miejsc dla dzieci.
Dlaczego warto postawić na taką technologię?

Szkoła modułowa to alternatywa dla tradycyjnych metod budowlanych. Z punktu widzenia użytkownika, obiekty wznoszone w ten sposób nie różnią się od tych powstałych w klasyczny sposób – spełniają normy sanitarne, przeciwpożarowe, energetyczne i akustyczne, a przy tym zaskakują estetycznym i nowoczesnym designem.Poznaj zalety budynków modułowych!

Budowa szkół oraz przedszkoli z wykorzystaniem technologii modułowych wiąże się z wieloma zaletami. Konstrukcje charakteryzują się:

  • uniwersalnością – obiekty sprawdzają się zarówno w przypadku niewielkich lokalnych placówek, jak i dużych ośrodków oświatowych,
  • funkcjonalnością – pod względem użytkowym przestrzenie nie różnią się od tradycyjnych szkół lub przedszkoli,
  • estetyką wykonania – budowle są dostosowane do wszystkich rodzajów elewacji, dlatego ich wygląd bez trudu można dopasować do otoczenia architektonicznego,
  • łatwością rozbudowy – jeśli zajdzie taka potrzeba, placówki będzie można poszerzyć o kolejne piętra lub pomieszczenia,
  • możliwością zmiany lokalizacji – w porównaniu do tradycyjnych budowli placówki modułowe są przystosowane do demontażu i transportu w inne miejsce.


Postaw na nowoczesne i ekonomiczne rozwiązania!

Do zalet prefabrykowanych obiektów zalicza się zastosowanie innowacyjnych technologii obniżających koszty utrzymania placówek. Obiekty charakteryzują doskonałą izolacją termiczną i brakiem mostków cieplnych. Budynki posiadają też nowoczesne instalacje wodno-kanalizacyjne, grzewcze oraz elektryczne. Na życzenie inwestorów montuje się w nich także pompy ciepła, panele fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne. To w szerszej perspektywie umożliwia znaczne oszczędności.Placówki modułowe dopasowane do możliwości budżetowych

Dyrektorzy placówek oświatowych planują wydatki zgodnie z uchwałą budżetową. Z tego powodu ich możliwości są często mocno ograniczone. W takim wypadku budynki modułowe stanowią optymalne rozwiązanie. Jednostkę można bowiem systematycznie rozbudowywać w zależności od dostępnych funduszy i potrzeb. Warto podkreślić, że dobudowa kolejnych elementów nie jest uciążliwa dla nauczycieli i uczniów. Większość prac odbywa się w kontrolowanych warunkach zakładu produkcyjnego.

Konstrukcje wykonane z gotowych elementów nie są w Polsce jeszcze tak popularne, jak w krajach zachodnich, ale ich zalety dostrzega coraz więcej osób. Wszystko wskazuje więc na to, że w kolejnych latach trend ten się utrzyma.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »