Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Przedszkola i szkoły modułowe – alternatywa dla tradycyjnych budynków
Zobacz więcej zdjęć » |
Szkoła modułowa to alternatywa dla tradycyjnych metod budowlanych. Z punktu widzenia użytkownika, obiekty wznoszone w ten sposób nie różnią się od tych powstałych w klasyczny sposób – spełniają normy sanitarne, przeciwpożarowe, energetyczne i akustyczne, a przy tym zaskakują estetycznym i nowoczesnym designem.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Poznaj zalety budynków modułowych!
Budowa szkół oraz przedszkoli z wykorzystaniem technologii modułowych wiąże się z wieloma zaletami. Konstrukcje charakteryzują się:
- uniwersalnością – obiekty sprawdzają się zarówno w przypadku niewielkich lokalnych placówek, jak i dużych ośrodków oświatowych,
- funkcjonalnością – pod względem użytkowym przestrzenie nie różnią się od tradycyjnych szkół lub przedszkoli,
- estetyką wykonania – budowle są dostosowane do wszystkich rodzajów elewacji, dlatego ich wygląd bez trudu można dopasować do otoczenia architektonicznego,
- łatwością rozbudowy – jeśli zajdzie taka potrzeba, placówki będzie można poszerzyć o kolejne piętra lub pomieszczenia,
- możliwością zmiany lokalizacji – w porównaniu do tradycyjnych budowli placówki modułowe są przystosowane do demontażu i transportu w inne miejsce.
Postaw na nowoczesne i ekonomiczne rozwiązania!
Do zalet prefabrykowanych obiektów zalicza się zastosowanie innowacyjnych technologii obniżających koszty utrzymania placówek. Obiekty charakteryzują doskonałą izolacją termiczną i brakiem mostków cieplnych. Budynki posiadają też nowoczesne instalacje wodno-kanalizacyjne, grzewcze oraz elektryczne. Na życzenie inwestorów montuje się w nich także pompy ciepła, panele fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne. To w szerszej perspektywie umożliwia znaczne oszczędności.
Placówki modułowe dopasowane do możliwości budżetowych
Dyrektorzy placówek oświatowych planują wydatki zgodnie z uchwałą budżetową. Z tego powodu ich możliwości są często mocno ograniczone. W takim wypadku budynki modułowe stanowią optymalne rozwiązanie. Jednostkę można bowiem systematycznie rozbudowywać w zależności od dostępnych funduszy i potrzeb. Warto podkreślić, że dobudowa kolejnych elementów nie jest uciążliwa dla nauczycieli i uczniów. Większość prac odbywa się w kontrolowanych warunkach zakładu produkcyjnego.
Konstrukcje wykonane z gotowych elementów nie są w Polsce jeszcze tak popularne, jak w krajach zachodnich, ale ich zalety dostrzega coraz więcej osób. Wszystko wskazuje więc na to, że w kolejnych latach trend ten się utrzyma.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)