Kultura, sztuka » Kultura

Przypomnieć Mieczysława Kreutza

Psychologowie z SWPS i PAN organizują we Wrocławiu konferencję naukową na cześć profesora Mieczysława Kreutza. Przy tej okazji zostanie także odsłonięta tablica pamiątkowa imienia tego wybitnego polskiego psychologa.

– Choć jest jednym z najwybitniejszych polskich psychologów, to jego dorobek intelektualny jest wciąż zbyt mało znany polskiemu odbiorcy. Chcemy nie tylko upamiętnić jego nazwisko, ale też przypomnieć problematykę, którą się zajmował i jej wagę dla rozwoju psychologii – mówi prof. Dariusz Doliński z wrocławskiego wydziału SWPS, jeden z organizatorów wydarzenia.

Konferencję pt. „Aktualność myśli psychologicznej Mieczysława Kreutza” zaplanowano na 7 listopada (środa, g. 9.30-15.00) w siedzibie uczelni przy ul. Ostrowskiego 30. Udział w wydarzeniu w roli prelegentów zapowiedzieli znani psychologowie, w tym prof. Jerzy Brzeziński, prof. Leszek Koczanowicz, prof. Maria Lewicka, prof. Piotr Oleś, prof. Teresa Rzepa, prof. Ryszard Stachowski, prof. Jan Strelau i prof. Tadeusz Tyszka. Przy okazji wydarzenia, w jednej z auli uczelni, która od tej pory będzie nosiła nazwę Mieczysława Kreutza, wnuk profesora odsłoni tablicę pamiątkową poświęconą jego pamięci.

Prof. Doliński dodaje, że wrocławska konferencja jest pierwszym wydarzeniem z cyklu przedsięwzięć zainicjowanych przez środowisko polskich psychologów w celu rozpowszechniania wiedzy o osiągnięciach prof. Kreutza.

Prof. Mieczysław Kreutz – filozof i psycholog. Zajmował się psychologią eksperymentalną, był wybitnym introspekcjonistą. Jego prace cechuje rygoryzm metodologiczny i niezwykła dyscyplina intelektualna. Mistrz i nauczyciel pierwszego  powojennego pokolenia polskich psychologów. Szeroką popularność zyskał dzięki książce „Kształcenie charakteru. Poradnik praktyczny”, w której połączył psychologię z praktyką pedagogiczną. Publikacja dotyczy problematyki wychowania i samowychowania, wskazuje konkretne metody formowania charakteru i sposoby zwalczania wad.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

akiedrzynska@swps.edu.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »