Dom » Nieruchomość

Rozszerzenie zarządu Reinhold Polska AB

Rozszerzenie zarządu Reinhold Polska AB
Zobacz więcej zdjęć »
Dnia 7 maja 2009 r. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Reinhold Polska AB, szwedzkiego dewelopera działającego na polskim rynku, podjęło decyzję rozszerzenia zarządu spółki.

Krok ten jest konsekwencją wewnętrznej strategii władz firmy Reinhold, zakładającej uzupełnienie jej polityki globalnej elementami lokalnymi. W zdominowanym dotychczas przez Szwedów zarządzie Reinhold Polska AB zasiądą zatem osoby z Polski, najlepiej zorientowane w wymaganiach polskiego rynku i w tutejszych realiach.

Rozwiązanie takie deweloper postrzega nie tylko jako możliwość dalszej integracji szwedzkich i polskich władz spółki, ale przede wszystkim jako perspektywę lepszego wglądu w sprawy przedsiębiorstwa na poziomie lokalnym. Nowi członkowie zarządu Reinhold Polska AB zostali wybrani ze względu na ich kompetencje, doświadczenie oraz znajomość struktury organizacyjnej polskich władz i urzędów a także obowiązujących w nich procedur. Dzięki zaangażowaniu takich ludzi spółka będzie mogła swobodniej poruszać się w obrębie wyznaczonych sobie zadań.

Chciałbym złożyć wyrazy największego uznania i gorąco podziękować wszystkim członkom dotychczasowego zarządu Reinhold Polska AB – mówi członek zarządu oraz udziałowiec spółki Gösta Gustafsson. – Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu w sprawy przedsiębiorstwa, realizujemy dziś w Polsce szereg bardzo poważnych inwestycji zlokalizowanych w największych polskich miastach. Jednocześnie pragnę serdecznie powitać nowych polskich członków w naszych szeregach. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie spółce ogromne, wymierne korzyści. Rękojmią tego sukcesu jest wiedza oraz doświadczenie Polaków, którzy wzbogacą zarząd Reinhold Polska AB. – kończy Gustafsson.

W ostatnich miesiącach spółka Reinhold Polska AB zanotowała bardzo wysoki, bo blisko 210-procentowy wzrost wartości akcji na GPW. Rozszerzenie jej zarządu wydaje się więc posunięciem nie tylko udanym z punktu widzenia realizacji założonych celów, ale także dobrze umiejscowionym w czasie. Taki wzrost – wspomagany płynnie realizowanymi inwestycjami – dobrze świadczy o rynkowym potencjale spółki, która w przemyślany sposób lokuje swoje środki finansowe. Okres prosperity jest bowiem dla każdego przedsiębiorstwa najlepszym momentem do przeprowadzenia znaczących zmian – szczególnie tak symptomatycznych jak rozszerzenie zarządu.Informacje o członkach obecnego zarządu Reinhold Polska AB:

 

Anders Lettström (ur. 1948)

jest Prezesem Zarządu spółki Reinhold Polska, którego członkiem był od 2006 r. Obecnie jest prezesem zarządu m.in. spółek Oscarsteatern AB, World Scout Foundation Sweden Chapter, OneConference Sweden AB oraz członkiem zarządu spółki 2 Entertain AB i instytutu ULI Urban Land Institute Sweden. Anders Lettström posiada stopień magistra ekonomii (specjalizacja: nieruchomości), oraz dyplom z architektury Szwedzkiej Politechniki Królewskiej (Swedish Royal Institute of Technology); jest także magistrem prawa Uniwersytetu w Sztokholmie. Anders Lettström nie ma udziałów w spółce Reinhold Polska AB.

 

Torgny Krook (ur. 1957)

jest członkiem zarządu spółki Reinhold Polska od 2006 r. Torgny Krook jest magistrem ekonomii (specjalizacja: zarządzanie biznesem) Uniwersytetu w Uppsali. Wcześniej pracował w branży deweloperskiej, był skarbnikiem w spółce SPP-LET International prowadzącej działalność w segmencie inwestycji w nieruchomości na rynku międzynarodowym. Ponadto ma doświadczenie jako członek zarządu spółki SPP International Property AB, Bleau Investment Pte Ltd w Singapurze oraz Aschcroft Retail Investment Plc. W chwili obecnej pan Krook pełni funkcje szefa działu instytucjonalnego w spółce Nordea. Torgny Krook posiada 7 000 udziałów w spółce Reinhold Polska AB.

 

Jens Engwall (ur. 1956)

jest członkiem Zarządu spółki Reinhold Polska od 2006 r. Jest także Prezesem Zarządu miedzy innymi spółki China Real Estate Development AB oraz członkiem zarządu spółek Fast Partner AB, Catella Property AB, Vasallen AB, Russian Real Estate Investment Company oraz Chengde Intressenter AB. Ukończył inżynierskie studia magisterskie. Jens Engwall nie posiada akcji w spółce Reinhold Polska AB.

 

Gösta Gustafsson (ur. 1952)

Gösta Gustafsson pełni funkcję Dyrektora Naczelnego spółki Reinhold Polska oraz członka Zarządu od 2006 r. Piastował także wiele stanowisk w zarządach spółek grupy Reinhold. Za pośrednictwem spółki Reinhold Group B.V. Gösta Gustafsson posiada 900 000 akcji serii A i 160 000 akcji serii B w spółce Reinhold Polska, co stanowi 60,66% ogólnej liczby głosów.

 

Lars Johan Andre Rosberg (ur. 1979 )

Lars Johan Andre Rosberg pełni aktualnie funkcję samoistnego prokurenta we wszystkich spółkach projektowych grupy kapitałowej Reinhold Polska AB oraz pełnił funkcje wiceprezesa zarządu w zarządach spółek grupy Reinhold od 2006 r. Lars Johan Andre Rosberg nie posiada akcji w spółce Reinhold Polska AB.

 

Waldemar Tevnell (ur. 1960)

Waldemar Tevnell urodził się w Gdyni. W wieku 11 lat wyjechał do Szwecji. Ukończył ekonomię na Business Sccool/IHM w Sztokholmie, dwuletnie studia wydawnicze na Bonnier Media University oraz roczne studia na AMP IESE Business School, University of Navarra. Jest też magistrem ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. Działa aktywnie w środowisku wydawniczym – w 1994 r. został Prezesem Stowarzyszenia Wydawców Prasy a w 1996 r. został Prezesem Zarządu Bonnier Business (Polska) Sp. z o.o. Został wybrany menedżerem roku przez Home&Market. Pełni funkcje doradcy koncernu Axel Springer, był członkiem rady nadzorczej Biznes Center Club a obecnie jest członkiem rad nadzorczych spółek Energomontaż Południe SA, Novitus SA oraz KCP Business Point. Waldemar Tevnell nie posiada akcji Reinhold Polska AB.

 

Stanisław Dudzik (ur. 1953)

Stanisław Dudzik posiada tytuł inżyniera Wydziału Mechaniki Politechniki Krakowskiej. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe zarówno w produkcji jak i w branży usług. Od maja 2007 r. pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Spółki Atria Concept Sp. z o.o., jest także dyrektorem zarządzającym Medicine Today International oraz właścicielem i dyrektorem zarządzającym Stam Ltd. Stanisław Dudzik nie posiada akcji w spółce Reinhold Polska AB.

 

Michael Sternicki

Michael Sternicki jest Dyrektorem Generalnym polskiej filii Aareal Bank. Pracuje w Warszawie od listopada 2000 r. Przedtem przez 3 lata pracował w Międzynarodowym Zespole ds. Finansowania Nieruchomości w Aareal Bank AG, w Niemczech oraz Londynie. Aareal Bank jest jednym z wiodących banków międzynarodowych zajmujących się obsługą nieruchomości. Michael Sternicki nie posiada akcji w spółce Reinhold Polska AB.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

happening

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »