Firma » Biznes

SAP Polska wśród najbardziej angażujących pracodawców w kraju

SAP Polska, którego ważną częścią jest również gliwickie centrum rozwoju oprogramowania SAP Labs, został wyróżniony prestiżową nagrodą Aon Najlepszy Pracodawca.

To międzynarodowy konkurs wyłaniający organizacje, które w czasach silnej rywalizacji o pracownika potrafią tworzyć najlepsze miejsca pracy. Budowa zaangażowania wewnątrz organizacji to duże wyzwanie dla współczesnych firm. Według najnowszych badań Aon Hewitt aż 52% polskich pracowników nie czuje się zaangażowanych w wykonywaną pracę, o 14% mniej niż w całej Europie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Aon Best Employers to międzynarodowy program, który od ponad 15 lat wyłania firmy tworzące najbardziej angażujące miejsca pracy. To wyjątkowy ranking, bo tytuł zostaje przyznany wyłącznie w oparciu o wyniki ankiety przeprowadzanej wśród pracowników, mierzącej między innymi poziom ich zaangażowania. Dodatkowo, firmy uczestniczące w badaniu są poddawane wnikliwemu audytowi procesów i procedur związanych z ludźmi. Badani pracownicy zachowują anonimowość, przejrzystość całego procesu kontrolują zewnętrzni badacze. W ramach polskiej odsłony konkursu przebadanych zostało już ponad 1000 firm, zatrudniających łącznie blisko pół miliona pracowników.

 

Zwycięzcą tegorocznej edycji został SAP Polska, którego częścią jest gliwickie SAP Labs – jedno z najbardziej innowacyjnych miejsc pracy na Dolnym Śląsku. Działania firmy w ostatnich latach to przykład skutecznego rozwoju zespołu i jego tożsamości w obliczu znaczących zmian całej organizacji. Tym wyzwaniem było właśnie włączenie centrum w Gliwicach w polskie struktury biznesu SAP.

 

- W badania zaangażowało się aż 81% pracowników SAP Polska. Udział w tego typu programach to ważny test dla działów HR. Dowiadujemy się, jak zespół postrzega naszą organizację pod kątem zarządzania zasobami ludzkimi, dbania o ich rozwój czy pozytywną atmosferę pracy. W 2013 roku znacząco zwiększyliśmy skalę zatrudnienia, włączając do swoich struktur centrum badawczo-rozwojowe firmy Hybris w Gliwicach. Zespół - dotychczas mocno sprzedażowy i doradczy, zmienił swój charakter. Znalazło się w nim wielu programistów i innych specjalistów. Dbamy o to, żeby cały nasz zespół się wspierał i inspirował, ucząc nowych możliwości – komentuje Katarzyna Rusek, Menedżer HR w SAP Polska.

 

Jak mówi Rafał Bałaga, Dyrektor Zarządzający SAP Labs Poland, od czasu przejęcia Hybris przez SAP  centrum badawczo-rozwojowe dynamicznie się rozwija, zaznaczając coraz mocniej swoje miejsce na mapie polskiego rynku IT.

 

- Dziś w Gliwicach zatrudniamy ponad 300 specjalistów, którzy tworzą produkty i usługi SAP Hybris implementowane na całym świecie. Rozwijamy rozwiązania e-commerce w chmurze oparte m.in. o architekturę mikroserwisów oraz usługi konsultingu i wsparcia produktów. Technologie te wspierają rozwój globalnego e-handlu. Połączyliśmy dwie skrajnie różne kultury organizacyjne, budując zróżnicowaną, a jednocześnie spójną firmę. Inwestujemy w rozwój gliwickiego centrum, stale rekrutujemy kolejne osoby. To, że przynależymy do globalnej sieci SAP Labs Network daje nam poczucie silnego zaangażowania w kształtowanie globalnych trendów. Nie byłoby to możliwe bez utalentowanych inżynierów – dodaje Rafał Bałaga.

 

Znaczenie różnorodnej, a zarazem spójnej kultury organizacyjnej rośnie wraz z nasilaniem się tzw. rynku pracownika. Według międzynarodowych badań Deloitte „Rewriting the rules for the digital age” 88% liderów HR uważa, że kluczowym wyzwaniem dla ich firm jest nowoczesna organizaca pracy w obliczu zmian na rynku. 8 na 10 badanych za priorytet uważa przyciąganie talentów i budowanie pozytywnych doświadczeń pracowników. Te tendencje obserwowane są obecnie także w Polsce, gdzie szczególnie duże wyzwanie stanowi branża IT i m.in. usługi konsultingowe.

 

- Branża IT daje dziś ogromne możliwości wzrostu, ale mierzy się także z wojną o talenty. Według rynkowych szacunków w Polsce brakuje 50 tysięcy specjalistów IT, a prognozy Komisji Europejskiej mówią, że do 2020 roku w UE będzie to 800 tysięcy. Równie duża rywalizacja toczy się o zdolnych sprzedawców, konsultantów i menedżerów. W ciągu kilkunastu lat obecności w branży informatycznej w Polsce widziałam przykłady różnych modeli biznesowych. Część firm nadążała za potrzebami rynku, inne traciły swoją pozycję. W centrum zarówno tych dobrych, jak i złych zmian byli ludzie. Bez ich zaangażowania nie ma mowy o wysokich wynikach biznesu. Cieszy mnie, że promowana w SAP kultura współpracy, różnorodności, otwartości i innowacyjności została dostrzeżona i doceniona przede wszystkim przez samych pracowników. Wyróżnienie w konkursie Aon to dla sygnał, że idziemy w dobrym kierunku. Odbieramy to z dumą, ale też świadomością potrzeby dalszej pracy i poprawy obecnych rozwiązań – mówi Kinga Piecuch, Prezes Zarządu SAP Polska

 

Nagrody „Aon Best Employers” dla najbardziej angażujących polskich pracodawców zostały przyznane 25 października 2017 roku. To już 12. edycja konkursu. Pełna lista laureatów oraz szczegółowe wyniki badań z ostatnich lat dostępne są na stronie http://najlepsipracodawcy.pl/



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Linkleaders

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »