Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało
Sekret zdrowych włosów
Bez względu na to, którą wybierzesz Twoje włosy będą piękniejsze i zdrowsze.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Trasa zabiegowa
Współczesna dermatologia ze swoimi technikami leczniczymi trafia bezpośrednio w źródło problemu. Gdy inne metody nie dają satysfakcjonującego efektu, warto zdecydować się na jeden z zabiegów, polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednim preparatem leczniczym.
Skuteczność tego typu zbiegów poprawiających kondycję włosów jest bardzo duża, a podyktowana tym, że substancje aktywne aplikuje się bezpośrednio w miejsce, które wymaga regeneracji.
Jednym z tego typu zabiegów jest mezoterapia z użyciem specjalnie skomponowanych koktajli witaminowych. - Preparat zawiera nawet kilkadziesiąt substancji aktywnych, w tym witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy oraz bardzo ważne peptydy biomimetyczne, które m.in. stymulują cebulki do budowy trzonu włosa - tłumaczy dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. - Wstrzykuje się go co 5-10 mm, a najlepszy efekt daje wykonanie serii czterech zabiegów w odstępach co 1-2 tygodnie.
Inną metodą wzmacniania włosów i przeciwdziałania ich wypadaniu jest Regeneris. To zabieg przeprowadzany w dwóch etapach. W pierwszym przygotowuje się preparat na bazie płytek krwi pacjenta.
- Najpierw trzeba pobrać próbkę krwi, którą następnie odwirowuje się, by wydobyć z niej osocze bogatopłytkowe, w którym znajdują się czynniki wzrostu - opowiada dr Bliżanowska. - Dodaje się do niego specjalny, patentowany żel, powodujący rozbicie i uwolnienie aktywnych czynników wzrostu. Tak przygotowany preparat w drugim etapie podaje się pod skórę metodą mezoterapii. Zazwyczaj w ramach kuracji stosuje się cztery zabiegi, ale gdy zajdzie taka potrzeba, można je powtórzyć.
Każdy z prezentowanych zabiegów wykonuje się wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
Aleja Witaminowa
Dlaczego tak trudno zachować zdrowy wygląd włosów? - Włosy spełniają w naszym organizmie rolę magazynu - tłumaczy dr Bliżanowska. - Znajduje się w nich bardzo dużo minerałów, przede wszystkim cynku, krzemu i magnezu. Jeśli nie dostarczymy ich organizmowi w odpowiedniej ilości, „zabiera" je z mniej potrzebnych do życia miejsc, czyli włosów i paznokci.
Upraszczając, jeśli cierpimy na niedobór niektórych składników odżywczych, pogarsza się kondycja naszych włosów. Codziennie dostarczajmy zatem organizmowi cysteiny i metioniny (znajdują się m.in. w mięsie, jajach, rybach i drobiu), które pełnią dla włosów rolę budulca. Miedź odpowiada za sprężystość włosów, a cynk i żelazo są niezbędne dla wzrostu i wzmocnienia włosa. Te trzy minerały w największych ilościach występują w czerwonym mięsie, jajach i podrobach.
Nie zapominajmy o witaminach! Szereg z nich sprzyja pięknym włosom, szczególnie A, E i B6. Bogaty w witaminę A jest cały szereg warzyw i owoców: od marchewek, przez paprykę i brokuły po brzoskwinie i melony. Oleje roślinne, mleko i warzywa zielonolistne to źródło witaminy E, a źródłem witaminy B6 są m.in. płatki owsiane, otręby pszenne i soja.
Ścieżka Suplementów
Nie zawsze mamy możliwość odżywiać się tak, by dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych mikroelementów. Niektóre minerały, takie jak np. żelazo, cynk i miedź, znajdują się w pożywieniu w bardzo małych ilościach lub - jak ważny dla włosów krzem - są słabo przyswajalne. Z tych powodów warto sięgać po odpowiednie suplementy diety i odżywiać włosy od środka.
- Warto sięgnąć zwłaszcza po suplementy, które uzupełniają zawartość krzemu w organizmie, na przykład takie na bazie skrzypu polnego - mówi dr Bliżanowska. - Krzem pełni bowiem bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu tkanek szybkorosnących włosa.
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, przygotowanych specjalnie z myślą o ochronie włosów. Niektóre z nich, jak SILICA i REVALID, hamują wypadanie włosów i przywracają ich gęstość. Natomiast wśród preparatów z serii INNEOV znajdziemy m.in. produkt, który wspomaga zwalczanie przesuszenia głowy, łupieżu i łamliwości włosów.
Nadesłał:
Profitcomms
|
Komentarze (0)