Technologie » Komputery

Smart TV Box- Jego funkcje oraz możliwości

Smart TV Box- Jego funkcje oraz możliwości
Zobacz więcej zdjęć »
Większość z nas korzysta już teraz tylko z Laptopów i Netbooków, ale nie trzeba być dinozaurem, żeby pamiętać inne czasy. Jeszcze kilka, najdalej kilkanaście lat temu przeniesienie komputera z jednego końca pokoju na drugi wymagało użycia dwóch rąk i sporej siły.

Zanim dźwignęliśmy skrzynię musielibyśmy odpiąć co najmniej kilka kabli niewygodnie usytuowanych w tylnej części komputera. Po co ja to wszystko opowiadam? Dla młodszych, żeby może bardziej docenili dorobek naukowo-techniczny ostatnich dwóch dekad. Dla starszych może po to, żeby choć na chwilę zatrzymali się, odwrócili i powspominali. Ale przede wszystkim przypominam jak wyglądały zwyczajne, domowe komputery te dziesięć czy piętnaście lat temu, żeby uświadomić czym jest Smart TV Box. Można powiedzieć, że to po prostu taki komputer stacjonarny, ale zamknięty w „pudełku”, które mieści się w kieszeni.

Więc jest to urządzenie znacznie mniejsze od laptopa, ale pozbawione monitora. Można je podłączyć do monitora i, o ile zakupimy wersję z Windowsem, używać jako komputera stacjonarnego. W praktyce jednak większość modeli pracuje na systemie Android i przeznaczone jest do współpracy z telewizorami. W dobrych urządzeniach typu Android Smart TV umieszcza się wydajny procesor, pamięć RAM i pamięć wewnętrzną, porty USB, wifi i inne użyteczne podzespoły. Dzięki temu zyskujemy platformę, na której możemy zainstalować wszystkie dostępne na Androida aplikacje, których jak wiadomo są cale tysiące.

Przede wszystkim urządzenie przeznaczone jest do przechowywania plików multimedialnych: filmów, muzyki, zdjęć. Odpowiednie aplikacje pozwalają na wygodne zarządzanie danymi, segregowanie ich i katalogowanie oraz szybki dostęp. Dzięki TV Boxom możemy korzystać z youtube, Spotify, MusiXmatch itd. Po zakupieniu Airmouse przeglądanie stron internetowych na telewizorze staje się wygodne tak samo jak robienie tego na komputerze. Można też instalować gry i wszystkie potrzebne nam aplikacje, na przykład dostarczające prognozę pogody.

Krótko mówiąc ograniczenia Smart TV Boxów ograniczone są tylko możliwościami systemu operacyjnego android, których nie ma zbyt wiele. Urządzenia tego typu przeznaczone są przede wszystkim do wygodnego zarządzania multimediami i oglądania filmów online, jednak są to po prostu miniaturowe komputery przeznaczone do użytku domowego. Zwykle są całkowicie pozbawione wentylatorów, a więc bezgłośne. Zużywają bardzo niewielką ilość energii. Są znacznie dyskretniejsze niż dawne odtwarzacze dvd, a przy czym zapewniają znacznie większe możliwości.

Dostępne są także wersje z systemem Windows, w których granica między komputerem stacjonarnym a minikomputerem dla przeciętnego użytkownika zostaje całkowicie zatarta. Niezatarte pozostają natomiast wspomnienia spędzonego przed TV Boxem, pod warunkiem że nie zdecydujemy się na pierwszy lepszy, bo tani model.

Multimedialne Boxy oraz inne urządzenia marki Minix znaleźć można na stronie dystrybutora: http://www.m7.pl/pl/c/MiniX-Media-Center-PC-BOX/59Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

alinka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »