Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Spotkania z tradycją w Młynie Klekotki

Spotkania z tradycją w Młynie Klekotki
Zobacz więcej zdjęć »
Młyn Klekotki resort & spa organizuje programy rekreacyjne dla firm i gości indywidualnych, które przybliżają elementy regionalnej kultury i mazurski folklor.

Młyn Klekotki resort & spa to klimatyczny hotel położony w dolinie rzeki Wąskiej, między Morągiem a Pasłękiem. Obiekt powstał w odrestaurowanym majątku młyńskim z 1619 r. W trakcie pobytu w hotelu goście mogą skosztować staropolskich przysmaków, odwiedzić z przewodnikiem lokalne zabytki, jak również poznać elementy mazurskiej kultury.


Atrakcją hotelu Młyn Klekotki resort & spa są specjalne programy rekreacyjne dla firm i gości indywidualnych, które prezentują regionalną kulturę i mazurski folklor. Dużą popularnością cieszą się warsztaty przybliżające tradycyjną technikę wypieku pieczywa, połączone z degustacją świeżych buł i chleba z pieca opalanego drewnem. W ich trakcie goście dowiadują się, jak dawniej pieczono chleb oraz samodzielnie wyrabiają, przyprawiają i pieką ciasto. Hotel organizuje również degustacje miodów pitnych i jadalnych z prelekcją bartnika, pokazy folklorystyczne oraz koncerty, m.in. muzyki szantowej. 


Wszyscy, którzy chcieliby poznać regionalne zabytki, mogą z kolei uczestniczyć w wycieczkach organizowanych do pobliskich miejscowości, w których pomimo upływu czasu zachowała się tradycyjna zabudowa. Amatorzy mazurskiego folkloru obejrzą tu charakterystyczne dla tych terenów domy podcieniowe, które swoją nazwę zawdzięczają pomieszczeniom wysuniętym przed zasadniczą część budynku, określanym mianem podcieni. Będąc w tych okolicach, można zwiedzić również zabytkowe kościółki, w tym kościół w Skowronach z połowy XIV wieku, ruiny zamku w Markowie oraz pałac rodziny Dohnów w Słobitach. Natomiast miłośnikom przyrody i rowerowych wycieczek hotel oferuje przejażdżkę z przewodnikiem do rezerwatu przyrody „Gniazda Orła Bielika”. Porośnięty starodrzewem sosnowym teren stanowi ostoję i lęgowisko tych drapieżnych ptaków.


Doskonałą okazją do odpoczynku i twórczej zabawy są organizowane w hotelu warsztaty garncarskie. Ich uczestnicy mogą poznać różne techniki wyrobu ceramiki oraz spróbować swoich możliwości na kole japońskim lub tradycyjnym, napędzanym nogą, kole garncarskim. Wystarczy tylko wyciszyć się i puścić wodze fantazji, aby w rękach pojawiły się wymyślne, ceramiczne formy. 

W porze obiadowej warto wstąpić do młyńskiej restauracji, która oferuje m.in. staropolskie przysmaki. Specjalnością szefa kuchni jest zwłaszcza kulebiak, czyli pieróg z ciasta drożdżowego podawany ze złocistymi kurkami. Dania z ryb z okolicznych jezior oraz dziczyzny są przygotowywane w Młynie Klekotki w oparciu o własne przepisy i bogactwa regionu. Dodatkiem do większości dań są aromatyczne grzyby z mazurskich lasów, żurawina, borówki oraz zioła z własnego zielnika. Goście hotelu mogą również skosztować win i miodów pitnych z młyńskiej piwniczki. 
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »