Firma » Biznes

Sukces PZO II – Affidea Sp. z o.o. zamyka listę najemców

Powierzchnie biurowe w Fabryce PZO zostały w całości wynajęte.

Nowym najemcą ok. 380 mkw. na parterze budynku PZO II została europejska firma medyczna Affidea Sp. z o.o., która w trzecim kwartale 2023 roku otworzy swoją trzecią placówkę w Warszawie. Umowa z Affidea Sp. z o.o. dopełniła komercjalizację projektu biurowego zrewitalizowanych Polskich Zakładów Optycznych, realizowanego przez White Star Real Estate oraz Cain International.

Fabryka PZO to historyczny budynek, zlokalizowany w sercu warszawskiej Pragi. W jego skład wchodzą budynki PZO (w tym PZO Food Hall), PZO II, projekt mieszkaniowy oraz tereny zewnętrzne ze strefą zabaw. Loftowy koncept biurowy został w pełni wynajęty. Nowym najemcą PZO II została obecna na polskim i europejskim rynku od ponad 20 lat firma medyczna Affidea Sp. z o.o. Placówka na warszawskim Kamionku będzie trzecią w Warszawie i 34. na mapie całej Polski. Affidea oferuje Pacjentom leczenie onkologicznie w zakresie radioterapii oraz diagnostykę obrazową w ramach refundacji NFZ, jak i prywatnie.

Przy wyborze miejsca pod nowe centrum medyczne, kierowaliśmy się potrzebami naszych Pacjentów. Wybraliśmy Fabrykę PZO, która oferuje dogodną lokalizację, wysoki standard budynku, komfortowy parking oraz ciekawy koncept terenów zewnętrznych. Nasze nowe centrum medyczne z zaawansowaną diagnostyką obrazową, będzie już trzecią placówką medyczną Affidea na warszawskiej Pradze – mówi Bartłomiej Biały, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Affidea.

W Fabryce PZO oddano do użytku ponad 11 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Jeden z budynków PZO w całości zajmuje Zarząd Transportu Miejskiego. Wśród najemców PZO II – oprócz lokali gastronomicznych w PZO Food Hall – są: Aurovitas Pharma Polska, ENGIE Services, Fundacja Katalyst Education oraz Fitness Klub Zdrofit. Do ich grona w trzecim kwartale 2023 roku dołączy Affidea Sp. z o.o.

Drugi kwartał jest dla nas owocny pod kątem finalizacji kluczowych projektów na terenie inwestycji zrewitalizowanych Polskich Zakładów Optycznych. W maju otworzyliśmy Podwórko, czyli zewnętrzną strefę zabaw dla rodzin z dziećmi, a przede wszystkim – podpisaliśmy umowę z Affidea Sp. z o.o. na okres siedmiu lat. Tym samym zakończyliśmy proces komercjalizacji powierzchni biurowej. Obecność firmy medycznej w PZO II będzie świetnym dopełnieniem oferowanych w kompleksie usług. Oprócz bogatej strefy gastronomicznej, siłowni i terenów zewnętrznych z elementami małej architektury, najemcy Fabryki PZO oraz mieszkańcy Pragi będą mogli skorzystać również z bogatej oferty medycznej. Stuprocentowe wynajęcie powierzchni biurowej to dla nas kolejne potwierdzenie, że koncept rewitalizacji historycznych budynków z zachowaniem współczesnego sznytu jest kierunkiem, w którym warto zmierzać – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate.

Rewitalizacja Fabryki PZO jest poszanowaniem tradycji poprzez wkomponowanie obiektu w pejzaż dzielnicy. Kompleks przy ul. Grochowskiej został zaprojektowany z myślą o komforcie najemców. Loftowa przestrzeń biurowa, styl i standard wykonania budynku klasy A oraz certyfikacja BREEAM PZO II na poziomie excellent tworzą wyjątkowy klimat do pracy i wpisują się w koncepcję inteligentnego miasta.

 

Informacje o inwestycji (Fabryka PZO), deweloperze (White Star Real Estate) i inwestorze (Cain International):

Fabryka PZO to wyjątkowa inwestycja na warszawskim Kamionku. W ramach projektu, na terenie zrewitalizowanych zakładów PZO powstało nie tylko ponad 11 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej, ale także 121 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i funkcjonalnym układzie pomieszczeń. Dzięki szerokiej ofercie udogodnień takich jak klub fitness, restauracje, kawiarnie czy punkty usługowe, zarówno najemcy, jak i mieszkańcy dzielnicy znajdą w tym miejscu wszystko czego potrzebują.

White Star Real Estate jest znaną, międzynarodową firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, która zrealizowała łącznie ponad 50 wysokiej jakości projektów komercyjnych i mieszkaniowych. Wśród nich znaczącą część stanowi grupa prestiżowych budynków biurowych, a pozostałe inwestycje to magazyny, centra handlowe oraz osiedla domków jednorodzinnych i mieszkań. White Star Real Estate jest także doświadczonym zarządcą nieruchomości i częścią White Star Group, zajmującej się szeroko pojętymi nieruchomościami. White Star Group jest spółką holdingową założoną w celu realizacji usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami oraz inwestowaniem w nieruchomości i private equity, głównie w Europie Środkowej i Wschodniej.

Więcej informacji na temat White Star Real Estate można znaleźć pod adresem www.whitestar-realestate.com

Cain International to prywatna firma inwestycyjna działająca na rynku nieruchomości w Europie i Stanach Zjednoczonych. Od 2014 roku, firma zainwestowała ponad 5 miliardów dolarów w finansowanie nieruchomości. Cain International inwestuje również w firmy działające w sektorze lifestyle & leisure, rozbudowując w ten sposób portfolio usług, które odpowiadają na potrzeby współczesnych klientów. Firma, która powstała ze współpracy pomiędzy jej dyrektorem generalnym, Jonathanem Goldstein oraz Eldridge Industries. Cain International Advisers Limited, oddział firmy odpowiadający za zarządzanie aktywami oraz doradztwo inwestycyjne jest zarejestrowanym doradcą inwestycyjnym (SEC).

Więcej informacji na temat Cain International można znaleźć pod adresem www.cainint.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

WSRE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 14 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »