Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Tablet uprzyjemni powrót do szkoły

Tablet uprzyjemni powrót do szkoły
Zobacz więcej zdjęć »
Koniec wakacji to jeden z najmniej lubianych przez dzieci momentów w roku. Powrót do szkolnych obowiązków pomogą umilić nowoczesne urządzenia multimedialne - tablety. Służą do nauki i do rozrywki, a dzięki personalizacji można je dostosować do indywidualnych potrzeb.

Tablety to hit sprzedażowy ostatnich miesięcy. Dzięki swoim licznym funkcjom – od możliwości robienia notatek, przez czytanie książek, po opcje nagrywania filmów, dźwięku czy robienia zdjęć, stają się czymś więcej niż gadżetem – mogą pełnić funkcję multifunkcjonalnej pomocy naukowej.

 

W salonach NEONET prezentujemy bardzo szeroką ofertę tabletów. Przygotowaliśmy specjalne stoiska z otwartą ekspozycją najpopularniejszych modeli – Klienci będą mogli wypróbować na miejscu jak działają sprzęty, porozmawiać z doradcami NEONET i wybrać najodpowiedniejszy dla siebie model. Pełna oferta czyli blisko 90 modeli jest dostępna na stronie www.neonet.pl z możliwością darmowej dostawy w 48 godzin do wybranego salonu NEONETmówi Michał Poroszewski z NEONET.

 

Tablet ... i nauka jest przyjemna

 

Koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego czy akademickiego to czas powrotu do nauki. Długie godziny spędzone na zajęciach nie muszą być jednak nudne – dzięki tabletowi można w łatwy i multimedialny sposób przyswoić wiedzę.

 

Jeśli chcemy sprawić prezent dziecku lub studentowi i zachęcić ich do nauki po wakacjach, wybierzmy tablet. Dziś, gdy technologie towarzyszą nam wszędzie, warto od początku dać najmłodszym szansę nauczenia się jak wykorzystywać je w nauce i w pracy – mówi Michał Poroszewski.

 

NEONET radzi – jak wykorzystać tablet w szkole?

 

W tablecie można zainstalować mobilne wersje programów tekstowych i graficznych, których na co dzień używamy w swoich komputerach. Dlatego stanowią dla nich doskonałą alternatywę, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę ich niewielkie rozmiary: do wyboru mamy tablety 7- i 10-calowe.

 

Tablet przyda się np. do notowania na zajęciach – można na nim pisać nie tylko z użyciem klawiatury, ale także za pomocą palca czy rysika, co będzie równie szybkie jak pisanie ręczne. Studenci na pewno docenią fakt, że zamiast w wielu różnych segregatorach czy zeszytach, wszystkie notatki znajdą się w jednym miejscu. Dodatkowo, bez konieczności kserowania i przepisywania można będzie

 

łatwo wymienić się zapiskami z innymi. Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy dużo piszą: jeżeli kupujemy tablet głównie z myślą o częstym korzystaniu z programów tekstowych i planujemy używać go także do pracy w domu, można dokupić do niego zewnętrzną klawiaturę. Praca z tekstem będzie wtedy wygodniejsza, a tablet z powodzeniem zastąpi laptopa.

 

Zainstalowane programy dźwiękowe i graficzne sprawiają, że równie łatwo można na tablecie nagrać dźwięk, np. wykład, którego nie chce się nam notować, lub sfotografować wykres na tablicy. W takich sytuacjach istotne jest to, że tablet nie wymaga użycia kabla. Dzięki wewnętrznemu zasilaniu na baterię, urządzenie jest mobilne i nie będzie sprawiać kłopotu podczas lekcji czy wykładu. Zainstalowane w tablecie kalkulatory i inne przeliczniki sprawdzą się zwłaszcza na zajęciach z przedmiotów ścisłych.

 

Studenta z pewnością zainteresuje również możliwość podłączenia tabletu do projektora lub rzutnika oraz wyświetlenia prezentacji multimedialnej, np. podczas zajęć na uczelni. Wbudowany port USB to kolejna zaleta tabletu, ponieważ dzięki niemu podłączymy do urządzenia np. przenośną pamięć, kamerę, skaner, czy wspomnianą wyżej klawiaturę. Nie zapominajmy też o internecie. Obecny w tabletach modem 3G zapewnia podłączenie do sieci nawet tam, gdzie nie ma Wi-Fi. W modelach pozbawionych modemu 3G bez problemu podłączymy zewnętrzny modem za pomocą złącza USB.

 

Lektury szkolne na wesoło

 

Lekcje języka polskiego najczęściej kojarzą się uczniom ze żmudnym czytaniem lektur szkolnych. Ale kto powiedział, że musi być to nudne zajęcie? Tablet to świetne narzędzie dla najmłodszych, ponieważ łączy funkcje naukowe z rozrywkowymi. Najnowsze urządzenia zachęcą do czytania nawet tych, którzy z książkami nie są za pan brat.

 

W  jednym z modeli, Lark FreeMe 70.2, dostajemy fabrycznie zainstalowane 1300 lektur szkolnychmówi Michał Poroszewski z NEONET.

 

Cena niższa niż wymagania

 

Na najbliższe tygodnie, okres przygotowań do roku szkolnego, NEONET zaplanował wyjątkowe promocje cenowe. Aktualnie w promocji znajduje się model Manta MID08, czyli 7 calowy tablet z ekranem pojemnościowym i najnowszym systemem operacyjnym Android 4.0, w najniższej na rynku cenie – 239 zł. Bardzo popularny w czasie Pierwszych Komunii i Dnia Dziecka 10 calowy tablet GoClever A103, w NEONET kupimy za jedyne 499 zł. Osoby, które nie znalazły w salonie wybranego przez siebie modelu, mają do dyspozycji pełną ofertę na stronie www.neonet.pl. Dzięki wykorzystaniu Internetu Klient będzie miał wybór spośród blisko 90 modeli w ciągu maksymalnie 48 godzin od złożenia zamówienia. Dostawa zamówionego tabletu do sklepu jest darmowa.

 

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RC2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »