Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Tworzymy Przedszkolny Kalendarz Akademii Misia Haribo

Tworzymy Przedszkolny Kalendarz Akademii Misia Haribo
Zobacz więcej zdjęć »
19 października rozpoczynamy VI konkurs Akademii Misia Haribo. W tej edycji zapraszamy przedszkolaki z całej Polski do zaprojektowania ilustracji przedstawiających kolejne miesiące w roku.

Zwycięskie prace zostaną opublikowane w Przedszkolnym Kalendarzu Akademii Misia Haribo na rok 2010, a placówki ich autorów otrzymają atrakcyjne nagrody.

Życie każdego przedszkola, toczy się wokół cyklicznych świąt oraz zjawisk zachodzących w przyrodzie. Aby ułatwić dzieciom ich śledzenie, w VI edycji konkursu Akademii Misia Haribo zapraszamy najmłodszych do wspólnego stworzenia Przedszkolnego kalendarza na rok 2010, z Misiem Haribo w roli głównej. Na ilustracje – prezentujące cykliczne święta i zjawiska przyrody charakterystyczne dla każdego z 12 miesięcy – oraz propozycje okładki, czekamy od 19 października do 29 listopada 2009 roku. Zwycięskie prace trafią do Przedszkolnego Kalendarza Misia Haribo, który zostanie rozesłany do wszystkich przedszkoli biorących udział w zabawie. Aby znalazły się w nim prace naszego dziecka warto upewnić się, że jego wychowawcy wiedzą o konkursie. 

Ilustrowanie wydarzeń i zjawisk charakterystycznych dla kolejnych miesięcy to nie tylko możliwość rozwijania zdolności manualnych przedszkolaków i motoryki małej – niezwykle istotnej z punktu widzenia późniejszej nauki pisania. To również doskonała okazja do zapoznawania najmłodszych z cyklicznymi świętami oraz zmianami zachodzącymi w przyrodzie w kolejnych porach roku, a wszystko to podczas pasjonującej i twórczej zabawy.

Udział w tworzeniu Przedszkolnego Kalendarza Akademii Misia Haribo to również szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród. Przedszkola autorów 13 prac, które znajdą się w kalendarzu, oraz 50 kolejnych wyróżnionych placówek otrzymają materace do ćwiczeń i zabaw oraz zestawy tablic edukacyjnych. Wszystkie placówki biorące udział w zabawie dostaną dyplomy oraz Przedszkolne Kalendarze Akademii Misia Haribo na rok 2010.


Informacje o konkursie wraz z listą przykładowych tematów ilustracji oraz szczegółowy regulamin niebawem dostępne będą na www.haribo.com w dziale Akademii Misia Haribo. Na stronie znajdują się również przygotowane przez ekspertów z dziedziny pedagogiki, psychologii i żywienia porady dla rodziców i nauczycieli, propozycje gier i zabaw dla najmłodszych oraz zestawy ćwiczeń pomagających w nauce czytania, liczenia i rozpoznawania kolorów.

Informacje o Akademii Misia Haribo:
Akademia Misia Haribo to długofalowy program edukacyjny, którego celem jest wspieranie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Do Akademii przystąpić mogą przedszkola z całego kraju, rodzice dbający o prawidłowy rozwój swoich pociech oraz oczywiście dzieci. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, stowarzyszenie pożytku publicznego działające na rzecz dzieci od ponad 85 lat. Działania Akademii wspiera także Rada Programowa, do której zaproszeni zostali pedagog i nauczyciel plastyki, psycholog-logopeda, lekarz pediatra oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Eksperci brali udział 
w merytorycznym przygotowaniu zasad funkcjonowania Akademii oraz opracowaniu przyjaznych i dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych zeszytów ćwiczeń. Maskotką programu jest Miś Haribo – od ponad 85 lat przyjaciel dzieci na całym świecie. Akademii Misia Haribo patronuje magazyn „Bliżej Przedszkola”, wydawnictwo Media Service Zawada oraz portal www.wychowanieprzedszkolne.pl. 
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »