Technologie » Telekomunikacja

Unia Europejska pozbawi nas produktów Apple?

Unia Europejska pozbawi nas produktów Apple?
Zobacz więcej zdjęć »
Według zaleceń dyrektywy UE, z europejskiego rynku powinny zniknąć urządzenia, w których baterie instalowane są na stałe, bez możliwości ich łatwiej wymiany.

Nowe wymagania, jakie postawiła Unia Europejska przed producentami sprzętu elektronicznego, mogą okazać się drastyczne w skutkach. Według niezatwierdzonej jeszcze dyrektywy, urządzenia, które uniemożliwiają łatwą wymianę baterii, powinny zostać wycofane ze sprzedaży. Innymi słowy, jeśli akumulator danego urządzenia można wymienić tylko przy pomocy serwisu, to takie urządzenie nie jest zgodne ze standardem UE.

Co więcej, producent zobligowany będzie do umieszczenia w instrukcji obsługi urządzenia informacji na temat bezpiecznego wyjmowania baterii.

Jeśli nowe unijne dyrektywy zostaną zatwierdzone, urządzenia posiadające zintegrowane obudowy, jak iPhone, czy iPod, mogą zniknąć z europejskiego rynku.

Czekamy zatem na rozwój wydarzeń i oficjalne stanowisko Apple, w sprawie tego problemu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »