Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Vectra XT® w Szpitalu LUX MED w Warszawie

Vectra XT® w Szpitalu LUX MED w Warszawie
Zobacz więcej zdjęć »
Firma OPTOPOL, dystrybutor specjalistycznego sprzętu zabiegowego i diagnostycznego dla gabinetów i klinik medycyny estetycznej dostarczyła urządzenie Vectra XT® do Szpitala LUX MED w Warszawie.

Dzięki nowoczesnemu urządzeniu pacjentki i pacjenci szpitala zyskają unikalną możliwość zobaczenia efektów zabiegu/zabiegów jeszcze zanim zdecydują się im poddać.

 

 

 

 

Vectra XT® firmy Canfield Scientific Inc. służy dokładnemu obrazowaniu kształtu, konturu i kolorytu wybranych fragmentów twarzy lub ciała i uchwycenia ich w technologii 3D. Następnie dzięki realistycznej trójwymiarowej symulacji pacjenci na dużym ekranie mogą zobaczyć swoją twarz lub ciało takimi, jakie będą w wyniku przeprowadzonych zabiegów, np. plastyki nosa czy powiększenia piersi.

„Vectra XT® daje możliwość uchwycenia anatomicznych kształtów pacjenta w technologii 3D dzięki synchronizacji kilku cyfrowych obrazów dwuwymiarowych, a następnie za pomocą parametrów fotogrametrycznych przedstawienia ich w postaci wysokiej rozdzielczości modelu 3D na ekranie komputera. Gotowy plik 3D przechowywany jest w pamięci komputera. Zapisane pliki zawierają dane pomiarowe oddane z submilimetrową precyzją, co umożliwia przeprowadzanie bardzo szczegółowych analiz oraz porównywanie wielu zestawów danych, bez potrzeby brania pod uwagę dokładnej pozycji pacjenta w momencie robienia zdjęć, inaczej niż w przypadku tradycyjnych zdjęć 2D.” – wyjaśnia Paweł Szydłowski, manager ds. kluczowych klientów w firmie OPTOPOL Handlowy.

W przypadku zabiegów plastyki piersi oferowanych przez Szpital LUX MED w Warszawie Vectra® umożliwi nie tylko wybór rodzaju implantów (Mentor lub Allergan), ale także ich wielkości, kształtu, objętości i profilu. Po dokonaniu wyboru pacjentka będzie mogła na dużym ekranie obejrzeć wynik powiększenia piersi z uwzględnieniem ich podniesienia lub bez, co pozwoli podjąć decyzję dotyczącą zakresu zabiegu. Urządzenie obrazuje indywidualne anatomiczne różnice wielkości piersi pozwalając na ich zachowanie po zabiegu lub korektę. Umożliwia także wizualizację sylwetki w ubraniu, co ułatwia ocenę spodziewanych efektów zabiegu w szerszej perspektywie.

„Dzięki dokładnej analizie ciała jesteśmy w stanie lepiej zaplanować zabieg. Często bywa tak, że nie zdajemy sobie sprawy np. z asymetrii piersi. Dopiero trójwymiarowa projekcja pokazuje, jak naprawdę wygląda nasza sylwetka. Dzięki temu pacjentka może jaśniej określić swoje oczekiwania, a lekarz precyzyjnie dobrać odpowiednie implanty.” – dodaje dr Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej ze Szpitala LUX MED.

Vectra® to także szerokie możliwości konsultacyjne plastyki twarzy w zakresie oferowanym przez Szpital LUX MED. W trakcie jednej sesji z użyciem urządzenia lekarz jest w stanie pokazać pacjentowi nie tylko efekty pojedynczego zabiegu, ale także zabiegów uzupełniających, dzięki którym uzyskać można lepszy efekt wynikający, np. z jednoczesnej plastyki nosa i korekty podbródka.

Szczegółowe informacje dotyczące urządzeń i sprzętu zabiegowego i diagnostycznego z oferty firmy OPTOPOL znajdują się na stronach internetowych dystrybutora: www.dermatologia.optopol.com.pl i www.optopol.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ad rem Public Relations

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »