Firma » Biznes

W branży leasingowej przedsiębiorcy mają największe zaufanie do EFL

W branży leasingowej przedsiębiorcy mają największe zaufanie do EFL
Zobacz więcej zdjęć »
EFL został Marką Godną Zaufania 2023 w ósmej edycji badania przeprowadzonego przez instytut Kantar Polska na zlecenie wydawcy miesięcznika „My Company Polska”.

EFL został Marką Godną Zaufania 2023 w ósmej edycji badania przeprowadzonego przez instytut Kantar Polska na zlecenie wydawcy miesięcznika „My Company Polska”. Przedsiębiorcy korzystający z usług leasingu lub wynajmu w Polsce ocenili spółkę
z Grupy Credit Agricole najwyżej w branży.

EFL zebrał najwięcej głosów ankietowanych przedsiębiorców w kategorii „Stan posiadania, czyli leasing i wypożyczanie” (59% wszystkich oddanych głosów). Co ciekawe, na spółkę jako najlepszego partnera leasingowego wskazało aż 62% kobiet zarządzających biznesami oraz 52% mężczyzn- szefów firm. Warto także zwrócić uwagę na wielkość organizacji, jakie darzą EFL największym zaufaniem. Najczęściej są to małe i średnie firmy, w których odpowiednio 70% i 67% przedsiębiorców wytypowało EFL markę leasingową godną zaufania.

– EFL już od ponad 30 lat towarzyszy przedsiębiorcom w rozwoju ich biznesów i pracuje na ich zaufanie. A to, jak wskazują wyniki badania Marka Godna Zaufania, jest na bardzo wysokim poziomie. Na taki wynik zapracowaliśmy dbając przede wszystkim o trzy wymiary współpracy z klientem. Po pierwsze, podstawą jest dobra oferta, czyli taka która odpowiada na potrzeby, jakie firma ma w danym momencie. W latach 90-tych sam leasing był rewolucyjnym na miarę Polski rozwiązaniem, potem przyszedł czas na połączenie instrumentu finansowego z dostawcą sprzętu oferując firmie od razu kompleksowe rozwiązanie w postaci sprzętu i jego finansowania. Dziś liczy się elastyczność, np. w kwestii harmonogramu czy wysokości rat, i personalizacja. Drugim czynnikiem wyboru i podstawą zaufania obok oferty zawsze jest jakość obsługi klienta. Wykwalifikowani doradcy, szczegółowe informacje dostępne na stronie, rzetelnie przygotowane formalności – to musi być standard. I w końcu, nie można zapomnieć o kliencie, który już podpisał z nami umowę. Należy zrobić wszystko, aby nie tylko był zadowolony z jej przebiegu i po zakończeniu po raz kolejny skorzystał z naszych usług, ale aby został ambasadorem naszej marki – powiedział Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

EFL jest jedną z największych firm leasingowych w Polsce. Siłę marki potwierdzają ubiegłoroczne wyniki sprzedaży. Leasingodawca w 2022 roku poradził sobie zdecydowanie lepiej niż cała branża. Spółka leasingiem i pożyczką sfinansowała aktywa o łącznej wartości blisko  8,7 mld zł, co oznacza 7 proc. wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. W tym samym czasie rynek odnotował  0,1 proc. wzrost rok do roku. Dobre wyniki Grupy EFL mają swoje przełożenie na udziały rynkowe. Na koniec 2022 roku udziały rynkowe Grupy EFL wyniosły 9,9 proc., podczas gdy rok wcześniej wynosiły 9,3 proc.

Badanie „Marka Godna Zaufania” zostało przeprowadzone przez instytut badawczy Kantar Polska S.A. na zlecenie magazynu skierowanego do małych i średnich przedsiębiorców „My Company Polska”. Jest to już ósma edycja projektu. Najważniejszym celem badania jest poznanie opinii przedsiębiorców na temat najlepszych marek, produktów i usług skierowanych do biznesu oraz poznanie tych, którym najbardziej ufają̨. Ankieta zrealizowana została przy zastosowaniu metody CAWI (ankiety online),
a respondenci wskazywali spontanicznie marki, którym ufają najbardziej. W sumie swoje opinie wyraziło ponad 1100 przedsiębiorców. Ocenie podlegały marki produktów i usług w aż 25 kategoriach.

Marka Godna Zaufania to kolejne wyróżnienie, które EFL otrzymał w tym roku. Firma może pochwalić się między innymi certyfikatem Friendly Workplace czy tytułem HR Najwyższej Jakości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

maja.lidke@efl.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »