Dom » Wnętrza

Wendre EKO – nowa linia kołder i poduszek przyjaznych dla środowiska

Wendre EKO – nowa linia kołder i poduszek przyjaznych dla środowiska
Zobacz więcej zdjęć »
Każdego roku na świecie produkuje się 330 mln ton plastiku – to więcej niż ważą wszyscy ludzie na ziemi razem wzięci*.

Możliwość ponownego wykorzystania przetworzonych tworzyw sztucznych sprawia, że przyczyniamy się do zmniejszenia ilości produkowanych odpadów. Pozwala to również zaoszczędzić wodę i energię. Firma Wendre, wiodący europejski producent kołder i poduszek, stworzyła linię produktów EKO, która powstaje w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. W ten sposób przyczynia się do ochrony środowiska, ale również edukuje współczesne społeczeństwo. Kołdry i poduszki są w sprzedaży m.in. w popularnych supermarketach, sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz na portalach internetowych.

Sen w duchu EKO. Kołdra i poduszka z… butelek

Poduszki i kołdry EKO od Wendre są wyrobami medycznymi. Wyprodukowane zostały w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Wypełnienie jednej kołdry o rozmiarze 155 x 200 cm pozwoliło wykorzystać około 34 butelek PET. Natomiast jedna poduszka EKO w rozmiarze 70 x 80 cm to 20 recyklowanych butelek PET. Co to oznacza dla środowiska? Ponowne wykorzystanie surowców pozwala na zużycie blisko 60% mniej energii, co z kolei przekłada się na 30% mniejszą emisję dwutlenku węgla w porównaniu do materiałów, które nie pochodzą z recyklingu. Poszycie i wypełnienie linii Eko marki Wendre posiada międzynarodowy certyfikat GRS Global Recycled Standard. Celem certyfikacji jest zwiększenie wykorzystania podobnych materiałów i dbałość o środowisko naturalne, a przy tym zachowanie odpowiednich warunków socjalnych i bezpieczeństwa pracowników podczas procesu produkcji.

Poduszki i kołdry z recyklingu dla komfortowego snu

 

Linia EKO od Wendre powstała dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii, podążającej z duchem zrównoważonego rozwoju. Wypełnienie produktów tworzą miękkie, silikonowane włókna HCS, które skutecznie izolują i zwiększają komfort termiczny przez cały rok. Natomiast gęste pikowanie odpowiada za równomierne rozłożenie materiału wewnątrz kołder i poduszek. Dodatkowo jest ono również przyjazne alergikom, ponieważ minimalizuje rozwój roztoczy kurzu domowego. Poszycie artykułów wykonane zostało z miękkiej i przyjemnej mikrofibry. Poduszka EKO dobrze dopasowuje się do ułożenia głowy i szyi oraz zapewnia właściwe podtrzymanie górnego odcinka kręgosłupa, co umożliwia komfortowy, relaksujący sen.

 

Firma Wendre opiera swoją działalność na odpowiedzialnym biznesie. Stosowanie najnowszych technologii pozwala minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Seria kołder i poduszek EKO dostępna jest już w sprzedaży w popularnych supermarketach, hipermarketach, sklepach wyposażenia wnętrz, platformach internetowych, etc.

 

 

Rozmiary produktów:

 

Kołdra 155x200 cm; 220x200 cm

Poduszka 70x80 cm; 50x60 cm

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

* Dane za: „Jak zerwać z plastikiem” Will McCallum, 2018Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wendre

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »