Kultura » Kultura
Wernisaż wystawy „Wartość dodana. Światowe wzornictwo z Polski”
Zobacz więcej zdjęć » |
Wystawa ma pokazać czym jest wzornictwo dzisiaj, jak je definiujemy, jakie ma konteksty. Celem wystawy jest odnalezienie wartości dodanej polskiego wzornictwa. Dzisiaj to nie cena, ale właśnie wartości dodane stały się najważniejszymi argumentami przy dokonywaniu wyboru – podkreśla Beata Bochińska prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i kurator wystawy.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- Tę wartość dodaną zapewnia dobre wzornictwo. I to we wzornictwie właśnie należy upatrywać podniesienia konkurencyjności, a co za tym idzie zysków – dodaje Krzysztof Bielski dyrektor Pionu Upowszechniania Wzornictwa w IWP i drugi kurator.
Na wystawie będzie można zobaczyć 40 produktów polskich projektantów, w postaci gotowych produktów, prototypów czy prezentacji multimedialnych, w siedmiu działach tematycznych: Rodzimość, Potencjał przemysłu, Estetyka, Inżynieria, Projektowanie uniwersalne, Ergonomia oraz Cyfrowe Technologie.
- Ta wystawa służy uporządkowaniu i pokazaniu potencjałów polskiego wzornictwa dzisiaj - podkreśla Krzysztof Bielski.
Dla projektantów wystawa będzie okazją do poznania polskich mocnych stron wzornictwa. Na wystawie będą prezentowane przykłady dobrych projektów, które najczęściej powstają we współpracy z przedsiębiorstwem. Przedsiębiorcy, dzięki konkretnym produktom, przekonają się, jakie wartości design może przynieść ich firmie.
Integralnymi częściami wystawy są katalog i film. Katalog to prezentacje, analizy i komentarze do poszczególnych kontekstów wzornictwa napisane przez ekspertów. W filmie pt. „Wartość dodana. Światowe wzornictwo z Polski” Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaproponował inny sposób spojrzenia na projektowanie jako na interdyscyplinarny proces: od edukacji projektantów, przez koncepcję projektową i analizę potrzeb klienta, po współpracę z producentem. To pierwszy w Polsce tego typu film edukacyjny, upowszechniający proces powstawania produktu. Film przedstawia także konteksty i zjawiska polskiego współczesnego wzornictwa oraz drogi wprowadzania nowych, innowacyjnych produktów na rynek. Każdy odwiedzający otrzyma także specjalnie przygotowany folder wystawy, który w skróconej formie przedstawia najważniejsze zjawiska w polskim wzornictwie.
Kuratorami wystawy „Wartość dodana. Światowe wzornictwo z Polski” są Beata Bochińska – prezes IWP oraz Krzysztof Bielski – dyrektor Pionu Upowszechniania Wzornictwa w IWP. Autorem scenografii jest znany polski projektant wzornictwa Maciej Jurkowski. Kuratorzy wystawy na jej manifest wybrali hasło prof. Wandy Telakowskiej, twórczyni idei Instytutu: „Piękno na co dzień dla wszystkich”.
Wystawa jest otwarta od 21 maja do 6 września
Czynna w godzinach 10:00 – 19:00 od wtorku do niedzieli w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie
Wstęp wolny
Realizator wystawy
Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o. o.
00-236 Warszawa ul. Świętojerska 5/7
www.iwp.com.pl
Kontakt dla mediów:
Krzysztof Bielski
Dyrektor Pionu Upowszechniania Wzornictwa
Instytut Wzornictwa Przemysłowego
krzysztof_bielski@iwp.com.pl
Tel. 0 22 860 00 66
Agnieszka Malesza-Woźniak, Anna Haliżak
Triple PR
ul. Elektoralna 24/73, 00-892 Warszawa
agnieszka.malesza@triplepr.pl; anna.halizak@triplepr.pl
Tel. 0 22 261 54 15, 0 22 216 54 16
Nadesłał:
triple
|
Komentarze (0)