Technologie » Komputery
Wizualizery Lumens – tam gdzie oko nie sięgnie
Zobacz więcej zdjęć » |
Główną ich zaletą jest to, że pozwalają pokazać ruchome lub nieruchome obrazy wielu odbiorcom równocześnie. Wizualizery znakomicie sprawdzają się w przedszkolach i szkołach, gdzie zastąpią również wysłużony rzutnik pisma.Wizualizer Lumens podłączamy bezpośrednio do projektora, telewizora lub monitora – nie wymaga on żadnych dodatkowych urządzeń (np. pośrednictwa komputera)!
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Idealne rozwiązanie dla edukacji
Oto przykładowe zastosowania w placówkach oświatowych:
Oglądanie żywych stworzeń. Wszystkie dzieci równocześnie mogą dokładnie i „na żywo” obejrzeć żabę, chomika lub dżdżownicę bez obawy o życie i zdrowie, którejkolwiek ze stron.
Lekcja biologii. Wizualizer podłączamy do mikroskopu i obraz wyświetlamy na ekranie telewizora. Wszyscy uczniowie widzą ten sam obraz i nie muszą po kolei podchodzić do mikroskopu (nie trzeba tez używać kilkunastu mikroskopów – wystarczy jeden)
Lekcja geografii. Wszyscy uczniowie mogą oglądać cenne eksponaty geologiczne lub nietypowy atlas na ekranie projektora. Eksponaty nie podlegają zużyciu (nie przechodzą z rąk do rąk), a nauczyciel może się skupić na konkretnych tematach, które chce omówić.
Lekcja plastyki. Kamera wizualizera skierowana jest na ręce nauczyciela, który pokazuje nową technikę rysowania lub demonstruje nowe ćwiczenie. Dzieci widzą wszystko bez wstawania z ławek.
Ważną cechą wizualizerów Lumens jest to, że wyświetlane obrazy (również filmy!) mogą być zapamiętane i wysłane do uczniów emailem.Inną ciekawą opcją jest współpraca z tablicą interaktywną – możemy wówczas na wyświetlanym obrazie (np. z mikroskopu) nanosić swoje notatki i zapamiętywać je w komputerze.
Sprawdzają się również w biznesie
W dobie kryzysu i ograniczenia podróży służbowych zyskują na popularności wideokonferencje. Stacjonarne wizualizery Lumens zapewnią dynamiczną dyskusję z możliwością pokazywania dokumentów i szkicowania wykresów na odległość. Topowe modele nagrywają obraz w rozdzielczości Full-HD zapewniając najwyższą jakość spotkań.
Dedykowane dla szkół i przedszkoli są wizualizery z „gęsią szyją”, które umożliwiają umieszczenie kamery pod dowolnym kątem w stosunku do oglądanego obrazu.
Są to modele Lumens DC133 (1.799 PLN brutto), DC155 (2.699 PLN brutto), DC162 (3.599 PLN brutto) oraz DC260 (4.299 PLN brutto), które różnią się rodzajem zastosowanego obiektywu i rozdzielczością (od XGA do Full-HD).
Dla bardziej wymagających użytkowników dostępne są stacjonarne wizualizery Lumens PS400 (5.499 PLN brutto) i PS660 (6.999 PLN brutto) polecane do zastosowań akademickich oraz wideokonferencyjnych. Oprócz podwójnego oświetlenia bocznego i wbudowanego pulpitu posiadają one także bardzo duży optyczny zoom (nawet 15-krotny), a kamera umieszczona jest na stabilnym ramieniu zapewniającym wysokiej jakości nagranie.
Wszystkie wizualizery Lumens objęte są 5-letnią gwarancją.
zdjęcia: ftp://indalo.pl/lumens
Bliższe informacje http://www.lumens.pl
Firma Lumens Digital Optics powstała w roku 1998 w Hsinchu (Taiwan) i należy do grupy ASUSTek. Po przeszło 10 latach działalności firma generuje 40 milionów dolarów rocznego przychodu i zatrudnia ponad 150 osób w swoich oddziałach w USA, Chinach oraz w Europie.
Najcenniejszym aktywem firmy jest silna grupa inżynierów R&D z doświadczeniem w optyce, produkcji sprzętu (firmware i hardware) oraz oprogramowaniu, dzięki której Lumens dostarcza pełną gamę urządzeń optoelektrycznych, takich jak: wizualizery, moduły DLP (Display Cubes), scalery HD oraz przełączniki i rozdzielacze sygnału.
Dzięki szerokiej sieci sprzedaży obejmującej ponad 40 krajów, Lumens znajduje się wśród 4 największych dostawców w każdej ze swoich linii produktowych.
Wyłącznym dystrybutorem produktów w Polsce jest firma ViDiS Sp. z o.o.,
Bliższe informacje znajdują się na www.lumens.pl
Obsługa Prasowa i PR:
INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa Małgorzata Błachnio, mobile: (+48) 509 047 721, e-mail: malgorzata.blachnio@indalo.pl
Nadesłał:
VIDIS
|
Komentarze (0)