Dom » Wnętrza

Wyposażasz kuchnię lub łazienkę? Wybierz sprzęt eco i oszczędzaj na rachunkach

Jeszcze kilka lat temu kupując pralkę czy lodówkę zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na cenę oraz na to, czy dobrze spełniają swoje podstawowe funkcje. Dzisiaj powinnyśmy dodać do tego jeszcze jeden aspekt - ekologię.

Trudno wyobrazić sobie gospodarstwo domowe bez chłodziarko-zamrażarki czy pralki. Obecnie możemy wybierać wśród wielu urządzeń, które różnią się między sobą nie tylko marką i funkcjonalnościami, ale przede wszystkim klasą energetyczną. Urządzenia starszego typu, co najmniej kilkuletnie, zużywają dużo energii, przez co płacimy wysokie rachunki za prąd. Podobnie jest z wodą - wiele starszych modeli potrzebuje jej bardzo dużo na jeden cykl prania. Dlatego już dziś zróbmy przegląd sprzętu w naszych mieszkaniach i oceńmy, czy jesteśmy wystarczająco eco.

W sklepie internetowym NEO24.PL znajdziemy ogromny wybór energooszczędnych urządzeń w atrakcyjnych cenach. Najlepiej sprzedają się tam urządzenia w klasie energetycznej A+ oraz wyższej. To doskonały moment, aby podjąć eco wyzwanie.

A, B, C – i wszystko jasne

Co oznaczają poszczególne litery na urządzeniach AGD? I dlaczego warto wybierać sprzęt w klasie minimum A+? Litery wchodzą w skład etykiety energetycznej i pozwalają porównać między sobą różne urządzenia: głównie pod względem zużycia energii, innych zasobów np. wody czy poziomu hałasu. To ogromnie przydatne, bo dla każdego z nas istotne mogą być różne parametry.

I tak, na skalę efektywności energetycznej lodówki składają się litery od A do G, gdzie klasa A umieszczana na zielonym pasku oznacza urządzenie najbardziej efektywne, a klasa G umieszczana na czerwonym pasku - najmniej efektywne. Na pralkach oznacza się dodatkowo poziom zużycia wody czy efektywność wirowania, a na zmywarkach znajdują się klasy efektywności suszenia. Wszystko po to, by spośród tysięcy urządzeń wybrać to, które najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Najbardziej opłacalną inwestycją będą zawsze urządzenia „A plus”: A+, A++, A+++, gdyż są najbardziej efektywne energetycznie.

Więcej eco w sklepach

Od lata 2012 r. ze sklepów będą powoli znikać urządzenia w niskich klasach energetycznych. Ich miejsce zajmą energooszczędne sprzęty, które nie tylko pozwalają oszczędzić na rachunkach, ale mają też nowoczesny wygląd. Jeśli szukasz lodówki czy pralki, to przed zakupem koniecznie sprawdź ich klasę energetyczną. W NEO24.pl, sklepie internetowym będącym liderem w sprzedaży RTV i AGD, aż 74 proc. urządzeń jest dostępnych w klasie energetycznej A+ i wyższej.

Większy wydatek, ale większe oszczędności

Dla większości gospodarstw wciąż ogromne znaczenie ma cena urządzenia. Nowoczesne modele w klasie A + to wydatek większy o 150-200 zł od modelu w klasie A. Jeśli jednak naprawdę dbasz o swój portfel, to powinieneś wiedzieć, że taka lodówka czy pralka pozwoli Ci oszczędzić w ciągu roku nawet do 300 zł na rachunkach za energię.

A jeśli robisz zakupy w internecie, to powinnaś poszukać sprawdzonego e-sklepu, gdzie kupisz takie AGD w niższej cenie niż w stacjonarnym markecie. W ten sposób zaoszczędzisz 20-30 proc. ceny sprzętu – wyjaśnia Michał Poroszewski.

W NEO24.PL możesz wybierać spośród kilkuset modeli.

Działając ekologicznie, NEO24.PL prowadzi specjalne akcje promocyjne, organizowane wspólnie z producentami sprzętu AGD. Ich celem jest zwrócenie uwagi konsumentów na atuty urządzeń energooszczędnych. Przykładem eco urządzeń dostępnych w NEO24.PL są m.in. pralki z innowacyjną technologią Eco Bubble, gwarantującą wysoką skuteczność bez potrzeby korzystania z gorącej wody, a w konsekwencji - oszczędność energii nawet do 70 proc.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RC2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »