Dom » Wnętrza

Zamiast kabiny – parawan nawannowy

Parawan nawannowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą zarówno o wannie, jak i kabinie prysznicowej, lecz nie mają wystarczająco dużo miejsca, by zamontować w łazience oba produkty. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego parawanu nawannowego.

Parawan nawannowy to niedoceniane rozwiązanie, które wciąż rzadko spotykamy w polskich domach. Warto jednak się nad nim zastanowić. Taki produkt 2w1 pozwala nawet w niewielkiej łazience korzystać zarówno z relaksujących kąpieli w wannie, jak i z szybkich pryszniców. Oczywiście wanna też może posłużyć jako strefa natryskowa, ale w takim przypadku należy pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu pomieszczenia przed rozchlapywaniem się wody.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

- W większości przypadków, jeśli w łazience wykorzystywana jest opcja „dwa w jednym”, to jest to wanna i zawieszona nad nią plastikowa zasłonka. Nie jest to higieniczne rozwiązanie. Między innymi dlatego, warto zastanowić się nad zakupem szklanego parawanu nawannowego. To on zagwarantuje szczelność, doskonale się prezentuje, a także może stać się ciekawą ozdobą łazienki – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway. 

 

Jaki parawan wybrać?

W ofertach producentów znaleźć można kilka rodzajów parawanów. Są to parawany jednoczęściowe, wieloczęściowe oraz w pełni zabudowane. W zależności od modelu mogą otwierać się wahadłowo, być składane lub przesuwne.

 

Najprostsze są parawany nawannowe jednoczęściowe. Są najtańsze i najłatwiej je zamontować. Zwykle mają do kilkudziesięciu centymetrów szerokości, więc zasłaniają stosunkowo niewielki obszar wanny. Są za to wygodne w użytkowaniu, ponieważ pozostawiają szerokie wejście i świetnie się prezentują. Innym rodzajem parawanu jest parawan dwu lub wieloczęściowy, składany albo przesuwny. Ten model jest w stanie zasłonić wannę na niemal całej długości. Największą ochronę gwarantuje zaś parawan w pełni zabudowany. Jego konstrukcja bazuje na mocnej ramie, która tworzy z wanną całość, zapewniając szczelne zamknięcie i solidną osłonę. Istnieje także możliwość stworzenia parawanu na specjalne zamówienie, co sprawdzi się szczególnie, jeśli dysponujemy nietypowym wnętrzem lub  trudną sytuacją projektową.

 

- Dzięki programowi „Na miarę” specjaliści są w stanie zaprojektować produkt wedle indywidualnych potrzeb. Model będzie wtedy idealnie pasował do wanny i łazienki, i zagwarantuje pełne zadowolenie z zakupu – przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

 

Parawan jako dekoracja

Parawany nawannowe oprócz roli funkcjonalnej, mogą również stać się elementem dekoracyjnym. Dostępne są w czterech kolorach: chrom, złotym, białym i czarnym, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować je do każdego stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Błysk chromowanych lub złotych okuć, subtelna biel lub wręcz przeciwnie – mocna i elegancka czerń w formie ramy lub szprosów podkreślą charakter łazienki. Jeśli dodatkowo chcemy urozmaicić wygląd parawanu, ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie szkła innego niż przejrzyste np. grafitowego, brązowego, z lustrzaną powłoką czy ornamentowego o delikatnym efekcie 3D Master-Soft®. Podobnie jak kabiny prysznicowe modele można także ozdobić wygrawerowanym wzorem lub kolorowym nadrukiem na szkle. Takie zabiegi sprawią, że otrzymamy produkt nie tylko wyjątkowy, ale także unikatowy.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »