Motoryzacja » Samochody

Zapinanie pasów ratuje życie

Dzięki zapinaniu pasów bezpieczeństwa osoby siedzące na tylnych siedzeniach mają w razie wypadku aż o 44 procent wyższe szanse na przeżycie - wynika z badań przeprowadzonych na uniwersytecie w Granadzie.

Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące ponad 5260 siedzących z tyłu pasażerów 2266 pojazdów uczestniczących w poważnych wypadkach. 2851 z nich zginęło.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przy okazji wyszło na jaw, że życie siedzących na tylnych miejscach kobiet było o 28 procent bardziej zagrożone niż życie mężczyzn, zaś życie dzieci poniżej 3 roku życia - nawet o 70 procent bardziej w porównaniu z młodzieżą między 15 a 19 rokiem życia. Jednak najbardziej narażeni okazali się usadowieni z tyłu seniorzy - po 64. roku życia byli o 407 procent bardziej narażeni niż nastoletnia młodzież.

Także miejsce zajmowane na tylnym siedzeniu miało znaczenie - siedzący po lewej mieli wyraźnie mniejsze szanse na przeżycia niż pośrodku czy po prawej.(PAP)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Student news
http://studentnews.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »