Dom » Wnętrza
Zmysły, a nasze preferencje … w aranżacji wnętrz
Zobacz więcej zdjęć » |
Każdy z nas w różnych stopniu korzysta z wszystkich 5 zmysłów, zwykle jednak jeden z nich jest dominujący.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Stanowi nasz główny kanał percepcji. To on decyduje o naszym sposobie postrzegania rzeczywistości, w tym również o sposobach kształtowania przestrzeni naszych domów.
Estetyka i design w mieszkaniu „wzrokowca”
Wzrokowiec to typ sensoryczny najbardziej wrażliwy na bodźce wizualne płynące z otoczenia. Zwraca uwagę na kształt przestrzeni i wszystkie elementy wystroju, dla niego istotna jest forma, kolor, wzór i proporcje. Kreując domową aranżację najważniejsze jest jedno kryterium – wygląd. Dla niego wzrokowiec jest w stanie zrezygnować nawet z komfortu. Osoby, u których przeważa ten typ percepcji najlepiej czują się w estetycznych, harmonijnych wnętrzach. Zbyt dużo absorbujących uwagę szczegółów, brak uporządkowania może go rozpraszać utrudniając odpoczynek i relaks. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór mebli o interesującym designie, wyrazistych barwach i harmonijnych proporcjach bryły. A przy tym umożliwiających stworzenie kompozycji, która pomoże zapanować nad chaosem zgromadzonych rzeczy. Sprzymierzeńców w walce z bałaganem znajdziemy m.in. w nowoczesnych kolekcjach Multiform oraz Liveart marki Klose. Meble z tych kolekcji dzięki wyrazistej kolorystyce frontów drzwi i szuflad oraz prostym, eleganckim liniom stworzą interesujące wizualnie, a przy tym funkcjonalne kompozycje.
Wkraczamy w świat „kinestetyka”
Rezygnacja z komfortu na rzecz wyglądu? Nie w mieszkaniu „kinestetyka”. Nawet najbardziej modny i designerski element wystroju jeśli nie będzie wygodny – nie sprawdzi się tutaj. Kreując wystrój swojego domu – „kinestetyk” stawia na komfort, a przy tym dba o stworzenie odpowiedniego klimatu. Dla niego liczą się odczucia. Aranżacja domowej przestrzeni musi uwzględniać zwiększoną wrażliwość na bodźce dotykowe, a także …wyczulony zmysł węchu (meble z naturalnych surowców takich jak drewno nie będą emitować żadnych nieprzyjemnych zapachów). Przy wyborze mebli na plan pierwszy wysuwa się funkcjonalność i komfort, istotna jest również faktura oraz rodzaj materiału. To jednak nie wszystko – niezmiernie ważna jest możliwość zmian, dynamika wnętrza. Sprawdzą się tutaj kolekcje, w których znajdziemy zróżnicowane modele komód, kredensów, witryn i szafeczek, które w połączeniu z podestami oraz podwieszanymi półeczkami umożliwią realizację najprzeróżniejszych kompozycji.
Słuchowiec …wśród „cichych” mebli
Osoby ukierunkowane słuchowo są wrażliwsze od innych na dźwięki płynące z otoczenia. Warto o tym pamiętać urządzając wnętrze swojego mieszkania. By uniknąć niepotrzebnej irytacji wystrzegajmy się elementów wystroju mogących emitować niepotrzebne dźwięki. Dotyczy to również mebli – wybierzmy kolekcje, w których zastosowano systemy wspomagania cichego otwierania i zamykania elementów i podzespołów meblowych. Rozwiązania tego typu znajdziemy w liniach mebli marki Klose. Problem trzaskających drzwi i klap znakomicie eliminuje w nich zastosowanie specjalnych zawiasów puszkowych z ukrytym zintegrowanym systemem cichego domykania. Silent System umożliwiający ciche domykanie szuflad znajdziemy zarówno w nowoczesnych kolekcjach, takich jak Multiform, czy Lifeline, jak i w stylizowanych liniach np. w kolekcji Rafael.
www.klose.pl
Nadesłał:
Andre.nor09
|
Komentarze (0)