Gospodarka » Chemia
11 ton surowca zamiast śmieci
Zobacz więcej zdjęć » |
Sytuacja gospodarcza, jaka miała miejsce w minionym półroczu, wpłynęła również na branżę surowców wtórnych. Wiele regionalnych skupów folii i makulatury rezygnowało z odbierania surowców, ze względu na brak możliwości zbytu w Polsce oraz poza granicami kraju.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Najbardziej boleśnie odczuły ją najmniejsze, lokalne przedsiębiorstwa, które albo zaczęły koncentrować się na skupowaniu złomu, albo też całkowicie wstrzymywały działalność związaną z odbieraniem wymienionych surowców.
Pomimo trudności staraliśmy się proponować rozwiązania alternatywne - wskazywaliśmy punkty, w których można było oddawać folię, organizowaliśmy jej odbiór na nasz koszt, a w przypadku, gdy sytuacja z lokalnymi skupami była krytyczna, zachęcaliśmy do gromadzenia większej ilości folii, by koszty transportu skompensować ilością odebranego surowca - mówi Anna Grom - Parsons, koordynator ds. rynku z ramienia Interseroh.
Przypomnijmy, że w ramach akcji „Folia znika z budowy" każdy klient, który zakupi bloki SILKA lub bloczki YTONG, może zgłosić pod numer telefonu (022) 742 10 22 chęć oddania zbędnych opakowań foliowych. W związku z sytuacją na rynku surowców wtórnych organizatorzy ustalają termin odbioru folii indywidualnie, w ciągu 5 dni od telefonicznego zgłoszenia. Należy pamiętać, że warunkiem wzięcia udziału w akcji jest zebranie przynajmniej 1m3 czystej folii po materiałach budowlanych SILKA i YTONG. Przy okazji można też oddać folię z materiałów innych producentów.
W ciągu minionych sześciu miesięcy organizatorzy otrzymali ponad 50 zgłoszeń. Połowa z nich pochodziła od przedsiębiorstw budowlanych, pozostałe - od hurtowni materiałów budowlanych i inwestorów indywidualnych. Niektóre hurtownie oraz firmy budowlane prowadzące kilka inwestycji oddawały folię kilkakrotnie. Wśród nich znalazły się m.in.: Stalbud II z Sulejówka, Inżpol z Bydgoszczy, Polbud z Radomia, Barwa i Dydactor z Warszawy oraz Termochem z Puław.
Budujące jest zaangażowanie i świadomość ekologiczna zgłaszających, którym nie jest obojętne, gdzie trafi gromadząca się na placu budowy folia - mówi Monika Mychlewicz, dyrektor ds. marketingu Xella Polska. - Aby jednak folia mogła stanowić pełnowartościowy surowiec wtórny, należy pamiętać o tym, że musi ona być czysta - najlepiej, jeśli już na początku budowy odkłada się ją w oddzielny worek, by nie brudziła się i nie mokła na deszczu.
Szeroki pozytywny odzew ze strony firm i osób prywatnych zachęcił organizatorów do kontynuowania i rozszerzania zasięgu akcji.
Aby móc w pełni odpowiedzieć na to zapotrzebowanie, poszukujemy partnerów zainteresowanych odbiorami folii z budowy. Do współpracy zapraszamy zarówno małe, lokalne skupy surowców wtórnych, jak również większe firmy działające w tej branży - mówi Maria Józefacka, kierownik biura Interseroh. - Szczególnie zależy nam na pozyskaniu partnerów w regionach, w których do tej pory napotkaliśmy trudności ze znalezieniem odbiorców: w zachodniej i północnej części województwa mazowieckiego oraz w województwie śląskim i dolnośląskim.
Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w akcji proszeni są o kontakt z Interseroh pod numerem telefonu (022) 742 10 22.
Więcej informacji na temat akcji:
http://www.media.xella.pl/pr/118422/polmetek-akcji-folia-znika-z-budowy
http://www.media.xella.pl/pr/111412/xella-dla-srodowiska
Pełna lista uczestników programu znajduje się na stronie:
Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.
Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.portalrolniczy.pl, www.miastonoca.budowane.pl,http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.
Interseroh Organizacja Odzysku S.A. należy do międzynarodowego koncernu Interseroh SE, zatrudniającego ponad 1600 pracowników na całym świecie. Jako niezależne przedsiębiorstwo działające w środowisku międzynarodowym Interseroh Organizacja Odzysku S.A. oferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług, od podstawowego przejęcia ustawowego obowiązku odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych aż po kompleksowe rozwiązania związane z gospodarką odpadami.
Więcej informacji w serwisach: www.interseroh.com.pl, www.interseroh.com
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)