Technologie » Internet

2 miliony domen .pl!

2 miliony domen .pl!
Zobacz więcej zdjęć »
Liczba zarejestrowanych domen z rozszerzeniem .pl przekroczyła próg 2 milionów. Wynik ten stawia Polskę w czołówce państw europejskich w rejestracji domen krajowych.

Liczba domen z końcówką .pl utrzymywanych w rejestrze NASK przekroczyła 2 miliony. W całym 2010 roku polski rejestr domen wzrósł o około 370000 nowych rejestracji. Najlepszym miesiącem okazał się marzec, w którym zarejestrowano ponad 115 tysięcy nowych nazw z polskim rozszerzeniem. W drugim kwartale zauważalna była tendencja spadkowa w liczbie nowych rejestracji, jednak kolejne kwartały były już bardzo dobre i liczba 2 milionów domen .pl została przekroczona.

Polska wciąż zajmuje piątą pozycję wśród krajów europejskich obsługujących domeny krajowe, w rankingu ccTLD wyprzedzają nas: Niemcy, Wielka Brytania, sHolandia i Włochy. Polska notuje natomiast zdecydowanie najwyższy przyrost wśród dziesięciu największych europejskich rejestrów krajowych, sukcesywnie zmniejsza też różnicę miedzy Włochami i dystansuje szóstą w rankingu Francję.

„Dynamika rozwoju naszego rynku sprzyja umacnianiu pozycji Polski wśród innych państw europejskich. Domena .pl istnieje od 1990 roku, przez pierwsze 10 lat udało się zarejestrować około 100 tysięcy adresów. Milion rejestracji osiągnięto po 17 latach, a przez kolejne trzydzieści dwa miesiące udało się ten wynik podwoić” – mówi Artur Piechocki - Kierownik Działu Domen w NASK.

Od kiedy NASK w 2003 roku umożliwił rejestrację domeny .pl swoim partnerom, adresy internetowe stały się łatwo dostępne. Przekroczenie liczby dwóch milionów domen .pl to głównie zasługa rejestratorów działających na bardzo konkurencyjnym rynku. Prowadzone przez nich intensywne działania reklamowe i edukacyjne umożliwił dynamiczny wzrost nowych rejestracji.

„Wzrost rejestracji domen związany jest także ze zwiększoną świadomością korzyści płynących z obecności w Sieci. Według ostatniego raportu NASK, serwis nazwa.pl jest liderem polskiego rynku w rejestracjach nowych domen. Oferuje swoim klientom liczne promocje np. brak opłat w pierwszym okresie abonamentowym za rejestrację domeny oraz pakiet usług dodatkowych dla domen. Dzięki temu każdy przedsiębiorca może sprawdzić czy Internet będzie w jego przypadku odpowiednim kanałem promocji” - dodaje Daniel Kotyras - Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt.

Największą popularnością cieszy się rejestracja bezpośrednio w domenie z końcówką .pl. Pozostałe domeny funkcjonalne ( np. biz.pl, info.pl) i regionalne ( np. bydgoszcz.pl, kalisz.pl), są rejestrowane w mniejszym stopniu. Zróżnicowana jest także liczba rejestracji w poszczególnych częściach Polski. Liderem wśród województw w rejestracji domeny .pl jest województwo mazowieckie, drugie miejsce zajmuje małopolska, a podium zamyka województwo śląskie. Posiadanie własnego adresu www stało się ważnym elementem prowadzenia biznesu, dlatego też większość domen .pl należy do przedsiębiorców. Dwa miliony domen z polską końcówką skupione są w rękach ok. 720 tys. abonentów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NetArt
http://nazwa.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »