Motoryzacja » Samochody

Audi Sportback concept - stylistyka

Audi Sportback concept - stylistyka
Zobacz więcej zdjęć »
Stylistykę Audi Sportback concept charakteryzuje prawie monolityczna czystość i zdecydowana redukcja linii. Linia dachu, „barków” i progów wyrysowana jest jakby jednym pociągnięciem kreski.

Pas okien tego coupe z czworgiem pozbawionych ramy drzwi jest zdecydowanie płaski. Błotniki o miękkich kształtach nad 21-calowymi kołami z 10 ramionami podkreślają precyzję ukształtowania płaszczyzn nadwozia. Element stylistyczny znany z dwudrzwiowego coupe Audi A5 jest tutaj jeszcze bardziej zaakcentowany: wyraźnie poziomo poprowadzona płaszczyzna „barków" wzmacnia orientację bryły samochodu w kierunku drogi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wrażenie to podkreślają dodatkowo szerokie i płaskie diodowe światła z przodu i z tyłu. Forma lusterek zewnętrznych, które sprawiają wrażenie delikatnych, inspirowana jest zagiętymi w górę końcówkami skrzydeł nowoczesnych odrzutowców.

Osłona chłodnicy w tym modelu studyjnym stanowi nową interpretację znanej już Singleframe. Rezygnacja z pionowych poprzeczek oraz niewielka wysokość całkowita podkreślają sportowe proporcje przodu auta. W oczy rzuca się także zmieniony kontur zewnętrzny osłony, zaprezentowany już w A1 Sportback Showcar. Spłaszczone górne narożniki obniżają optyczny punkt ciężkości i nadają przodowi charakterystyczny wygląd.

Aerodynamicznie ukształtowane wloty powietrza poniżej reflektorów działają jak sterowniki powietrza, które kierują potrzebny do chłodzenia strumień dokładnie do kanału dolotowego. Pod względem stylistycznym akcentują one szerokość nadwozia. Także z tyłu to auto studyjne przypomina A5 Coupè. Wysoko umieszczone zakończenie tylnej pokrywy pozwoliło na uzyskanie wyjątkowo czystej płaszczyzny pod tylnymi światłami.

Nisko usytuowana krawędź obrysowa i charakterystyczne poziome prowadzenie linii podkreślają szerokość, a tym samym sportowy charakter Audi Sportback concept. Cztery rury wydechowe zintegrowane z karoserią i deflektor strumienia powietrza jako wkład dyfuzora są cytatami z typowego samochodu sportowego.

Wnętrze jest uporządkowane, prawie purystyczne, a jednocześnie eleganckie - duży szklany dach podkreśla wewnętrzną wysokość i przestronność. W skierowanym w stronę kierowcy kokpicie umieszczono dysze wylotów powietrza, panel z włącznikami i wysuwany monitor MMI, połączone delikatnym aluminiowym elementem.

Podobnie jak na zewnątrz, także we wnętrzu wyraźnie zaznaczone są poziome linie i duże płaszczyzny. Szczególnie widać to w szerokiej konsoli środkowej. Rozciąga się ona od tablicy rozdzielczej aż do tyłu kabiny i jest funkcjonalna pod każdym względem.

Płaski ekran systemu MMI w modelu studyjnym oparty jest na wysuwanym wsporniku. Po włączeniu zapłonu wysuwa się najpierw poziomo z zagłębienia powyżej głównej kratki wentylacji, a następnie eleganckim łukiem ustawia się w pozycji pionowej, umożliwiającej wygodne odczytywanie.

Wysoką jakość materiałów i wykończenia we wnętrzu Audi Sportback concept można nie tylko zauważyć, ale również poczuć dotykiem. Praktycznie całe wnętrze pokryte jest skórą: od elementów podsufitki, tablicy rozdzielczej i drzwi po kompletną tapicerkę siedzeń i wykładzinę bagażnika. Szwy łączące skórę podkreślają język formy tego samochodu. Duże płaszczyzny drewnianych listew dekoracyjnych na tablicy rozdzielczej, konsoli środkowej i drzwiach wykonane są z równoległowarstwowego drewna dębowego z widocznym delikatnym poziomym wzorem ciemnych i jasnych linii.

Powierzchnie MMI pokryte czarnym lakierem o wysokim połysku i szczotkowanym aluminium wzmacniają wyjątkową ekskluzywność wnętrza. Miłość do detali widać nawet w klamkach drzwi: ich kształt prawie idealnie cytuje kontur małych tylnych okien bocznych. Wnętrze i wygląd zewnętrzny pod względem formy stanowią jedną, nierozłączną całość. Cztery siedzenia są wyprofilowane w sposób charakterystyczny dla aut sportowych. Stebnowana w kratkę skóra nawiązuje do klasycznej tradycji GT. Szerokość na wysokości ramion, przestrzeń nad głowami i wokół nóg spełniają wymagania stawiane samochodom klasy wyższej przeznaczonym do długich podróży. Bagażnik ma pojemność 500 litrów i wykończony jest wysokiej jakości materiałami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »