Dom » Wnętrza

Bezpieczne akwarium. Rybka lubi ciepło.

Bezpieczne akwarium. Rybka lubi ciepło.
Zobacz więcej zdjęć »
Brak zasilania awaryjnego dla akwariów to poważny problem dla hodowców ryb. Wielu z nich korzysta z własnoręcznie zmontowanych urządzeń licząc na to, że nie zawiodą w momencie wyłączenia prądu. Jest na to jednak znacznie prostszy i skuteczniejszy sposób – zasilacz UPS.

Warszawa, 21 lutego 2011 r. – Jak wynika z badań prawie 2 mln Polaków deklarują, że posiadają w domu rybki akwariowe. Są to już nie tylko popularne gupiki, czy neonki, ale coraz częściej drapieżne piranie, wychodzące na ląd poskoczki mułowe, czy błazenki.. Oprócz tego, że pięknie wyglądają wymagają specjalistycznej opieki i odpowiednich warunków. Każda, nawet niewielka ingerencja w ich środowisko życia może doprowadzić do poważnych chorób lub nawet śmierci zwierząt. Warto tu dodać, że ceny takich ryb dochodzą nawet do kilku tysięcy złotych za jednego osobnika, więc jest to strata nie tylko emocjonalna. Największą zmorą posiadaczy egzotycznych ryb są przerwy w dostawach prądu, które odcinają akwarium od ogrzewania, oświetlania oraz filtrów oczyszczających i dotleniających wodę. Problem ten nasila się zwłaszcza zimą, gdy pomieszczenie pozbawione ogrzewania, w którym jest akwarium, szybko się wychładza. Jak można temu zaradzić? Na forach internetowych miłośników akwarystyki roi się od pomysłów na autorskie zasilacze zrobione na przykład z akumulatora samochodowego. Takie rozwiązanie nie daje nam jednak gwarancji sukcesu. Warto zatem skorzystać z przeznaczonych do tego i sprawdzonych urządzeń.

Maciej Mączyński, wiceprezes ds. sektora informatycznego APC by Schneider Electric wyjaśnia wątpliwości związane z awaryjnym zasilaniem.Wiele osób myśli, że zasilacze UPS przeznaczone są jedynie do wyspecjalizowanych urządzeń. Tymczasem sprawdzają się one świetnie w przypadku domowych sprzętów RTV, AGD, czy też… akwarium. W przypadku tego ostatniego najważniejszą kwestią jest utrzymanie stałej temperatury i naświetlenia, ale także natlenienia wody. Filtry akwariowe mają niekiedy specyficzną budowę, dlatego należy wcześniej sprawdzić, jaki typ zasilacza UPS będzie dla niego odpowiedni.”

Urządzenie UPS pomocne może być nie tylko hobbystom, ale również zawodowym hodowcom ryb akwariowych. Do tej pory takie zwierzęta były zazwyczaj sprowadzane zza granicy, ale coraz więcej osób rozpoczęło ich hodowlę na większą skalę w Polsce. O popularności tej profesji może świadczyć fakt, że na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim uruchomiono osobną specjalizację – akwarystykę. Prowadzenie hodowli na szeroką skalę wymaga wielu specjalistycznych urządzeń podłączonych stale do prądu. W sytuacji awaryjnej zasilacze UPS są najlepszym gwarantem zapewnienia bezpieczeństwa zwierzętom do czasu wznowienia dostaw energii.

 

O APC by Schneider Electric

 

APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Wspierana przez siłę, doświadczenie i rozległą sieć działu Critical Power & Cooling Services koncernu Schneider Electric, firma APC zapewnia rozwiązania doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym. W 2007 roku Schneider Electric dokonał akwizycji APC i połączył ją z firmą MGE UPS Systems. W wyniku fuzji powstał nowy dział Schneider Electric o nazwie Critical Power & Cooling Services, który w 2008 roku zanotował przychody w wysokości 2,6 mld euro przy zatrudnieniu 12 000 osób na całym świecie. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy 19”, systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruXure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie. Schneider Electric, zatrudniający 114 tys. pracowników na całym świecie i obecny w 100 krajach, w 2008 roku osiągnął sprzedaż na poziomie 18,3 mld euro. Więcej informacji o firmie APC znajduje się na stronie www.apc.com. Wszystkie znaki handlowe należą do ich właścicieli.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »