Rozrywka i wypoczynek » Sport

Bieg Sasinów po raz siódmy

Zima hojnie sypnęła śniegiem. Dzięki temu odbędzie się w pięknej scenerii siódmy już narciarski Bieg Sasinów. Nazwa biegu nawiązuje do rdzennych mieszkańców pochodzenia pruskiego, którzy przed XII w. zamieszkiwali rejony sąsiadujących ze sobą ziem lubawskiej i sasińskiej.

Ta amatorska impreza organizowana 4 lutego przez Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich na stałe wpisała się w tradycję regionu.

Dzięki współpracy trzech instytucji: pensjonatu Stara Szkoła, Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie oraz Urzędu Gminy w Ostródzie, podejmujących trud organizacyjny, lokalne środowisko jednoczy siły podczas sportowej rywalizacji na amatorskim biegu narciarskim oraz jego letnim odpowiedniku - biegu przełajowym.

Każdego roku powiększa się rzesza uczestników oraz osób gorąco kibicujących i zagrzewających do walki biegaczy, nie tylko z okolic Ostródy, ale zataczając coraz szerszy krąg. Sława biegu, jak i dobra organizacja przyciągają zawodników również z Olsztyna, Trójmiasta a nawet Warszawy. Widok startujących całych rodzin nie należy tu do rzadkości. Na trasie można spotkać biegnących nastolatków, jak i bardziej sędziwych zawodników. Najstarszy miał przeszło 70 lat.

Dlatego trasy są dostosowane do zróżnicowanych możliwości uczestników. Główny bieg odbywa się na trasie 10 km, po pięknym krajobrazowo terenie w otulinie Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich w Wysokiej Wsi, krótsza pętla, którą wybierają kobiety oraz najmłodsi uczestnicy ma długość 5 km. Po biegu na wszystkich uczestników czeka  ognisko oraz ciepły posiłek i gorące napoje przygotowane przez kucharzy z Hotelu SPA Dr Irena Eris. Zwycięzcy nagradzani są gorącymi brawami publiczności oraz specjalnie przygotowanymi na tę okazję pucharami.http://www.biegsasinow.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HotelSPA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »