Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna
Bio-Rad wprowadził w Polsce testy w kierunku COVID-19
Bio-Rad Laboratories, Inc. (NYSE: BIO i BIOb), światowy lider na rynku produktów wykorzystywanych w badaniach w dziedzinie nauk przyrodniczych i diagnostyce klinicznej, przyspiesza produkcję immunologicznego testu Platelia SARS-CoV-2 Total Ab, który pomaga ustalić, czy w organizmie danej osoby obecne są przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2 – wirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Spółka Bio-Rad wprowadziła test na rynek pod koniec kwietnia. Wkrótce potem test uzyskał wydane przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków) zezwolenie na stosowanie w wyjątkowych przypadkach (Emergency Use Authorization – EUA). Był to pierwszy test przeznaczony do wykrywania ogółu przeciwciał, który uzyskał takie zezwolenie. Spełnił również wymagania dotyczące znaku CE dla Europy, jak również uzyskał zgodę Centre National de Référence w Paryżu na umieszczenie na liście testów serologicznych zalecanych przez rząd Francji do wykrywania SARS-CoV-2.
Test Platelia SARS-CoV-2 Total Ab pomaga lekarzom ustalić, czy pacjent został zakażony wirusem SARS-CoV-2 i czy w związku z tym pojawiła się odpowiedź immunologiczna. Test wykrywa trzy rodzaje przeciwciał: IgG, IgM i IgA. Jest to podejście, które zapewnia wyższą czułość niż testy pozwalające na wykrycie obecności tylko jednej immunoglobuliny1. Ocena kliniczna testu SARS-CoV-2 Total Ab wykazała swoistość diagnostyczną na poziomie ponad 99 proc. i czułość diagnostyczną na poziomie 100 proc. Badanie reaktywności krzyżowej wykazało swoistość na poziomie 100 proc. przy braku reaktywności wobec innych próbek interferujących, w tym koronawirusów innych niż CoV-2.
Przeprowadzane na szeroką skalę testy na obecność przeciwciał mogą zapewnić pełniejszy obraz wskaźników zakażeń i odporności, by pomóc pracownikom publicznej służby zdrowia w staraniach na rzecz zmniejszenia liczby obostrzeń i lepszego zarządzania potencjalną drugą falą COVID-19.
– Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wprowadzić na rynek test Platelia SARS-CoV-2 Total Ab, który pomoże w diagnostyce COVID-19 i przeprowadzaniu badań przesiewowych – podkreslił Jean-François Mouscadet, zastępca wiceprezesa, R&D, Clinical Diagnostics, Europa. – W przeciwieństwie do metody polegającej na wykrywaniu wyłącznie przeciwciał IgG, wykrywanie ogółu przeciwciał pozwala na skuteczniejszą diagnostykę u większości pacjentów osiem dni po wystąpieniu objawów – dodał.
Test Platelia SARS-CoV-2 Total Ab można wykonywać manualnie lub z wykorzystaniem zautomatyzowanej platformy do badań immunologicznych, takiej jak system EVOLIS firmy Bio-Rad, który zapewnia dużą wydajność i możliwość śledzenia próbek.
Bio-Rad oferuje szeroką gamę produktów do stosowania w diagnostyce przesiewowej COVID-19, potwierdzaniu wyników testów oraz kontroli, jak również do wykorzystania w terapii, a także podczas prowadzenia prac badawczo-rozwojowych nad szczepionką. Od testów molekularnych wykorzystujących RT-PCR lub Droplet Digital PCR po testy immunologiczne – nasza szeroka gama rozwiązań zapewnia najlepszą w swojej klasie czułość i dokładność.
Więcej informacji o wykorzystaniu produktów Bio-Rad w walce z COVID-19 opublikowano na stronie bio-rad.com.
1https://doi.org/10.1101/2020.03.02.20030189
BIO-RAD i Evolis są w niektórych krajach znakami towarowymi będącymi własnością Bio-Rad Laboratories, Inc.
Bio-Rad
Bio-Rad Laboratories, Inc. (NYSE: BIO i BIOb) jest światowym liderem w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży szerokiej gamy innowacyjnych produktów wykorzystywanych w badaniach w dziedzinie nauk przyrodniczych i diagnostyce klinicznej. Od ponad 65 lat stawiamy na jakość i wysoki poziom obsługi klienta. Nasze produkty przyspieszają odkrycia naukowe i zapewniają poprawę opieki zdrowotnej. Naszymi klientami są uniwersytety i instytucje badawcze, szpitale, laboratoria publicznej służby zdrowia i komercyjne, podmioty biotechnologiczne i farmaceutyczne, a także laboratoria, które zajmują się bezpieczeństwem żywności i jakością środowiska. Spółka Bio-Rad, którą założono w 1952 roku, ma swoją siedzibę w miejscowości Hercules w stanie Kalifornia. Bio-Rad zatrudnia ponad 8100 pracowników na całym świecie. Przychody Bio-Rad w roku 2019 przekroczyły 2,3 mld dolarów. Więcej informacji opublikowano na stronie bio-rad.com.
Niniejszy komunikat może zostać uznany za zawierający stwierdzenia dotyczące przyszłości w rozumieniu ustawy Private Securities Litigation Reform Act z 1995 roku. Wspomniane stwierdzenia dotyczące przyszłości obejmują m.in. oświadczenia dotyczące naszych oczekiwań dotyczących naszych produktów. Stwierdzenia dotyczące przyszłości mogą zawierać takie słowa, jak „planujemy”, „wierzymy”, „oczekujemy”, „przewidujemy”, „może”, „będzie”, „zamierzamy”, „szacujemy”, „kontynuujemy” lub inne podobne zwroty, jak również ich zaprzeczenia. Stwierdzenia takie wiążą się z czynnikami ryzyka i niepewnością, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki będą znacznie różnić się od tych, o których mowa w stwierdzeniach dotyczących przyszłości. Wspomniane czynniki ryzyka i niepewność obejmują czas trwania i nasilenie pandemii COVID-19, naszą zdolność do opracowywania i wprowadzania na rynek nowych lub ulepszonych produktów, naszą zdolność do skutecznego konkurowania, ryzyko prawne i związane z przepisami obowiązującymi w poszczególnych krajach, a także kwestie związane z jakością produktów i odpowiedzialnością. Więcej informacji na temat czynników ryzyka i niepewności umieszczono w punkcie „Czynniki ryzyka” oraz „Omówienie i analiza sytuacji finansowej i wyników działalności przez zarząd” w publicznych sprawozdaniach Bio-Rad przedkładanych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, w tym w naszym najnowszym sprawozdaniu rocznym na formularzu 10-K oraz w naszych sprawozdaniach kwartalnych na formularzu 10-Q. Bio-Rad ostrzega, aby nadmiernie nie polegać na stwierdzeniach dotyczących przyszłości, które przedstawiają jedynie analizę i stan rzeczy w dniu publikacji niniejszego komunikatu. Bio-Rad nie jest zobowiązany do aktualizacji stwierdzeń dotyczących przyszłości.
Nadesłał:
Katarzyna Okrągły
|
Komentarze (0)