Dom » Nieruchomość

Blokady parkingowe - rodzaje i zastosowanie

Blokady parkingowe - rodzaje i zastosowanie
Zobacz więcej zdjęć »
Blokady parkingowe to chyba najprostszy sposób, aby zagwarantować sobie na wyłączność miejsce parkingowe. To rozwiązanie wykorzystywane jest obecnie na wielu osiedlach mieszkaniowych - na miejscach postojowych zewnętrznych oraz w garażach podziemnych.

Czasami takie zapory widać również przed biurowcami czy urzędami. Co warto na ten temat wiedzieć? Gdzie i w jaki sposób taką blokadę parkingową można zamontować?W jakim celu stosuje się zapory parkingowe?

Celem montażu blokad parkingowych jest uniemożliwienie wjazdu na określone miejsca postojowe - zarezerwowane lub wyłączone z użytku. Jednak czasem spotkać je można również w innych miejscach. Montowane są m.in. przed sklepami czy na deptakach. Mają wówczas za zadanie ograniczenie ruchu kołowego i uniemożliwienie parkowania w danych strefach. 

Blokady parkingowe są urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego stawiać je można jedynie za zgodą właściciela lub zarządcy danego terenu. Nie można ich montować na drogach, nawet tych należących do osób prywatnych. Zapora nigdy nie może też stanowić przeszkody dla służb miejskich. Rodzaje blokad parkingowych

Najpopularniejsze w ofercie sklepu Metalowy Tony są blokady parkingowe otwierane kluczem. Większość modeli ma samozatrzaskowy mechanizm. Pozwala on na postawienie zapory bez konieczności wykorzystywania klucza. Jest on potrzebny jedynie do złożenia blokady. Tego typu elementy wykonywane są zazwyczaj z metalu wysokiej jakości. 

Alternatywnym rozwiązaniem są blokady parkingowe zamykane na kłódkę. Nie mają one wspomnianego już mechanizmu samozatrzaskowego. Są więc zazwyczaj nieco tańsze, chociaż konstrukcyjnie niewiele różnią się od zapór na klucz. Ich składanie i rozkładanie trwa na ogół nieco dłużej. Mogą mieć formę prostego, składanego słupka lub modelu w formie litery U. Coraz częściej na rynku pojawiają się też nowoczesne blokady sterowane zdalnie np. za pomocą aplikacji na telefon.

Montaż zapory parkingowej jest wbrew pozorom bardzo prosty. Można go wykonać samodzielnie, mając do dyspozycji odpowiednie kołki lub wkręty. Nielegalny montaż blokad parkingowych

Trzeba pamiętać o tym, że montaż blokady bez uzyskania zgody zarządcy lub właściciela danego terenu, jest nielegalny. Taką zaporę można usunąć, a jej właściciela ukarać mandatem. Jeśli natomiast utrudnia ona przejazd służbom ratowniczym lub stanowi zagrożenie w ruchu drogowym bądź pieszym, należy liczyć się z pociągnięciem do odpowiedzialności karnej i cywilnej. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »