Społeczeństwo » Społeczeństwo

Brytyjski rząd gubi masowo komputery

Brytyjski rząd gubi masowo komputery
Zobacz więcej zdjęć »
Opozycja apeluje do rządu, by podjął działania, mające na celu zmniejszenie skali zjawiska gubienia przez ministerstwa i inne urzędy państwowe komputerów czy telefonów komórkowych. Problem jest poważny.

53 komputery znikły z brytyjskich ministerstw oraz państwowych urzędów w ciągu ostatniego roku - wynika z raportu opublikowanego przez opozycyjną Partię Konserwatywną. Oprócz tego nieznana jest lokalizacji 36 urządzeń Blackberry, 30 telefonów komórkowych oraz 4 pen drive'ów. Rząd gubi jeden komputer tygodniowo - alarmują konserwatyści.

Tego rodzaju problemy to jednak nie tylko specjalność instytucji państwowych. W sierpniu informowaliśmy, że 56-letni Andrew Chapman zakupił na aukcji w serwisie eBay komputer, a na załączonych do niego płytach CD znalazł dane klientów Royal Bank of Scotland, Natwest oraz American Express.

Najgłośniejsza jednak tego typu sprawa wyszła na jaw w listopadzie ubiegłego roku, gdy okazało się, że Królewski Urząd Podatkowy i Celny zgubił dane...25 milionów Brytyjczyków. Na płytach znajdowały się takie dane jak nazwiska, adresy, daty urodzenia, numery ubezpieczenia i w niektórych przypadkach dane bankowe.

Co może martwić Brytyjczyków to fakt, że najwięcej komputerów straciło Ministerstwo Zdrowia - aż 14. Rzecznik resortu powiedział, że wszystkie przypadki zostały dokładnie zbadane, a każde urządzenie jest specjalnie oznakowane, by łatwiej można było je odnaleźć. O jeden komputer mniej zgubiło Ministerstwo ds. Dzieci, Szkół oraz Rodzin - informuje BBC.

Partia Konserwatywna apeluje do rządu Gordona Browna, by podjął działania, mające na celu zmniejszenie skali tego niepokojącego zjawiska. Zdaniem konserwatystów konieczna jest rewizja polityki gabinetu w tej sprawie, gdyż ministrowie nie radzą sobie z problemem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fuburek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »