Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Chcesz studiować biotechnologię, fizjoterapię lub prawo? Posłuchaj absolwentów tych kierunków

Chcesz studiować biotechnologię, fizjoterapię lub prawo? Posłuchaj absolwentów tych kierunków
Zobacz więcej zdjęć »
Już 5 lipca poznamy wyniki tegorocznych matur. Tymczasem na uczelniach trwa proces rekrutacji na studia. W ubiegłym roku, według danych Ministerstwa Edukacji i Nauki, wśród 15 najchętniej wybieranych kierunków znalazły się m.in. prawo, biotechnologia i fizjoterapia.

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu tych studiów? Na platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl) mówią o tym ich absolwenci.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na absolwentów prawa czeka wiele możliwości pracy. Mogą zostać np. arbitrami. - Arbiter to jest sędzia, niekoniecznie prawnik, chociaż w większości arbitrami są prawnicy. Sędzia prywatny albo - inaczej mówiąc - sędzia polubowny, którego rolą jest rozstrzygnięcie sporu. To mogą być różne spory, np. dotyczące roszczeń pieniężnych, o zapłatę, ale również sprawy sąsiedzkie, rozmaite sprawy majątkowe czy spory pomiędzy wspólnikami - wyjaśnia dr Rafał Morek, adwokat, członek Rady Arbitrażowej Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Ottawskim (Kanada), doktor nauk prawnych. Jak dodaje, arbitraż jest nieporównywalnie szybszy od sądownictwa powszechnego, które jest przeciążone: https://azir.edu.pl/wyklad/kim-jest-arbiter/

O powstawaniu leków opowiada słuchaczom AZiR Anna Terlecka, Dyrektor Badań i Rozwoju Adamed Pharma, absolwentka m.in. biotechnologii na Politechnice Gdańskiej.  - Mój obszar zajmuje się realizacją projektów badawczo-rozwojowych, czyli krótko mówiąc - rozwojem leków - od idei, od pomysłu, do wdrożenia produktu na rynek. Na początku rodzi się idea, która odpowiada na wyzwania współczesnej medycyny, czyli tak naprawdę na oczekiwania pacjentów. My taki lek projektujemy i przystępujemy do pracy nad nim - mówi Terlecka w wypowiedzi dla AZiR: https://azir.edu.pl/wyklad/w-jaki-sposob-powstaja-leki/

O tym zaś, że dla fizjoterapeutów nauka nie kończy się wraz z ukończeniem studiów, przekonuje dr n. med. Eliasz Mosiński, fizjoterapeuta, dyrektor zarządzający Family Medica. - Dokształcanie jest ciągłe. Jeżeli ktoś nie dokształca się na bieżąco, to ginie w tym zawodzie, w cudzysłowie oczywiście, czyli wypada z obiegu, bo nie ma najnowszej wiedzy (...). Kształcenie zawodowe fizjoterapeutów tak naprawdę zaczyna się po studiach. Studia są tylko taką pigułką, którą dostaną jako pierwszą, a kolejne tomy wiedzy otrzymujemy dopiero po studiach. Czyli kiedy je kończymy, trzeba zainwestować jeszcze sporo pieniędzy w kursy dokształcające - mówi Mosiński, absolwent fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach: https://azir.edu.pl/wyklad/ksztalcenie-zawodowe-fizjoterapeuty-zaczyna-sie-po-studiach/Na platformie AZiR zamieszczane są filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki, kultury i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Kilkuminutowe filmy, nagrane specjalnie dla AZiR, można oglądać bezpłatnie. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska. Partnerem platformy jest również Program Kariera, tworzony przez Polską Radę Biznesu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Akademia Zarządzania i Rozwoju

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »