Dom » Budownictwo

Długa żywotność drewna zapewniona

Długa żywotność drewna zapewniona
Zobacz więcej zdjęć »
Drewno, jako materiał budowlany, posiada wiele zalet, jednak chronione w niewłaściwy sposób szybko ulega zniszczeniu. Aby przetrwało przez długie lata, należy używać tylko sprawdzonych środków do ochrony, takich jak Impregnat do więźby dachowej Tytan.

Impregnat Tytan przeznaczony jest do trwałego zabezpieczania więźby dachowej przed owadami - technicznymi szkodnikami drewna oraz przed grzybami domowymi. Dzięki głębokiej penetracji drewna i utrwaleniu środka w jego strukturze, obrobione elementy odporne są na opady deszczu, które mogą wystąpić w czasie stawiania konstrukcji więźby. Po wyschnięciu impregnat nie ulega zwietrzeniu i wymywaniu, trwale chroniąc drewniane części konstrukcyjne dachu przed korozją biologiczną. Drewno zabezpieczone Impregnatem do więźby dachowej Tytan nie powoduje korozji stali.

Wysoka wydajność i doskonały efekt
Impregnat Tytan Professional przeznaczony jest w szczególności do drewnianych komponentów budowlanych, znajdujących się pod zadaszeniem - odeskowania i więźby dachowej. Jego wysoka wydajność pozwala na efektywne zabezpieczenie elementów konstrukcyjnych o dużych wymiarach. Przy użyciu zaledwie 1 litra koncentratu można zaimpregnować powierzchnię o wymiarach do 30 m2.
Aktywne składniki impregnatu (związki miedzi) w czasie utrwalania się w drewnie zmieniają barwę z niebieskiej na oliwkowo-zieloną. Produkt nie zawiera dodatkowych barwników - siła otrzymanego koloru informuje o stopniu nasycenia materiału budowlanego składnikami aktywnymi.

Aplikacja krok po kroku
Impregnat do więźby dachowej Tytan ma postać koncentratu, dlatego przed nałożeniem należy go rozcieńczyć z wodą w proporcjach 1:9. Nanoszenie przeprowadza się poprzez natrysk, przy pomocy pędzla lub metodą zanurzeniową. Standardowo powierzchnię drewna należy pokryć podwójną warstwą impregnatu. Natomiast długość kąpieli zależy od grubości elementów i stopnia ich zawilgocenia. Prawidłowo sezonowane drewno, przeznaczone do budowy dachu, nie wymaga długotrwałej kąpieli - zalecany czas to od 30 minut do 3 godzin. Zaimpregnowane elementy należy chronić przed opadami atmosferycznymi do momentu utrwalenia środka w drewnie - minimalnie przez 48 godzin.

Producent: Selena SA, www.selena.pl infolinia 0 801 350 500
Impregnat do więźby dachowej Tytan Professional cena:
koncentrat opakowanie 5 kg: 60 zł bruttoRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »