Motoryzacja » Transport

Dwa kontrakty Wincanton warte 100 mln funtów

Dwa kontrakty Wincanton warte 100 mln funtów
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa Wincanton, wiodący europejski dostawca rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw, ogłosił zawarcie dwóch prestiżowych kontraktów. Przyniosą one Grupie obroty przekraczające 100 mln funtów.

Umowy dotyczą współpracy z legendarną firmą spożywczą  H.J. Heinz oraz czołowym producentem sprzętu AGD i RTV - Panasonic.

Firma Wincanton zapewniła sobie przedłużenie długoterminowego kontraktu oraz dodatkowe rozszerzenie trwającej już 13 lat kooperacji z H.J. Heinz. Ponadto bazując na współpracy nawiązanej w 2002 roku, firma podpisała nową, 3-letnią umowę z Panasonic, dla którego Wincanton będzie zarządzać krajowym transportem z Krajowego Centrum Dystrybucji w Northhampton. Oba kontrakty zapewnią Grupie Wincanton obroty przekraczające 100 mln funtów.

3-letnie przedłużenie umowy transportowej oraz przedłużenie na kolejne 4 lata umowy na usługi magazynowe z H. J. Heinz potwierdzają, że Wincanton jest głównym dostawcą usług magazynowych i transportowych dla wszystkich marek brytyjskiego H. J. Heinz, w tym dla HP oraz Amoy. Zgodnie z umową, Wincanton, w dalszym ciągu będzie zarządzał dedykowanym, zautomatyzowanym magazynem o powierzchni 32.516 m², przeznaczonym do przechowywania towarów o temperaturze otoczenia. Nowy kontrakt dotyczy również usług pakowania, które obejmują ponad 8 milionów skrzynek rocznie, a także sieciowej floty transportowej.

„Wincanton jest jednym z naszych najbardziej zaufanych partnerów biznesowych, o wspaniałych osiągnięciach w dziedzinie zapewniania wydajności operacyjnej. Wspólny jest im nasz cel dalszej redukcji emisji dwutlenku węgla, poprzez optymalizację floty. Z ogromną przyjemnością rozszerzamy naszą współpracę" - John Hans, Dyrektor Sprzedaży H. J. Heinz na Wielką Brytanię i Irlandię.

Nowa umowa z Panasonic dotyczy z kolei zarządzania dystrybucją towarów w Wielkiej Brytanii, zarówno do sieci sklepów, jak i niezależnych detalistów. Z każdym rokiem Panasonic będzie korzystał z coraz szerszej sieci transportu, oferowanej przez Wincanton. Podpisany kontrakt jest następstwem projektu optymalizacji transportów powrotnych.

Wincanton, za pomocą swojej poszerzonej krajowej sieci, konsekwentnie podnosił wydajność transportu i optymalizował wykorzystanie floty dla obu Klientów. Dzięki temu, można było ograniczyć uzależnienie od podwykonawców i zoptymalizować transporty powrotne. Regionalne zespoły ds. planowania załadunku, optymalizują na bieżąco wspólne wykorzystanie ładowności pojazdów, która jest dzielona z innymi klientami Wincanton, takimi jak GSK, Britvic, Unilever czy Adidas.

„To skali, elastyczności i wydajności krajowej infrastruktury transportowej Wincanton zawdzięcza czołową pozycję na rynku i możność zapewniania naszym Klientom korzyści zarówno operacyjnych, jak i środowiskowych. Z radością rozszerzamy naszą współpracę z Panasonic i z naszym wieloletnim partnerem H. J. Heinz" - skomentował podpisanie nowych umów Graeme McFull, CEO Grupy Wincanton.

Wincanton zarządza flotą około 5 tysięcy pojazdów w całej Wielkiej Brytanii, które służą potrzebom Klientów, zarówno w ramach dedykowanego systemu, jak i systemu kilku wspólnych użytkowników. Firma w pełni wykorzystuje potencjał swojej sieci, zwiększając wydajność operacyjną swoich Klientów i redukując emisje. Ta wiodąca na rynku krajowa infrastruktura, zapewnia odpowiednią skalę działania, elastyczność i korzyści związane z ochroną środowiska, najważniejszym Klientom detalicznym i producentom z portfolio Grupy Wincanton.

Wincanton to wiodący w Europie twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw. Firma zatrudnia w Europie ponad 30 000 osób. Roczne przychody wynoszą ponad 1,9 mld funtów/2,8 mld euro. Firma oferuje szeroki zakres usług, dzięki którym Klienci mogą zoptymalizować swoje operacje logistyczne na poziomie lokalnym, krajowym i regionalnym.

Wśród Klientów firmy znajduje się wiele wiodących firm na świecie. Wincanton posiada doświadczenie w zakresie obsługi wielu branż, w tym motoryzacyjnej, chemicznej, dóbr konsumpcyjnych, spożywczej, zaawansowanych technologii, przemysłu, energetyki, branży naftowej oraz handlu detalicznego.

Wincanton koncentruje się na osiągnięciu doskonałości operacyjnej. Stale dąży do przywództwa w zakresie oferowania najwyższej wartości i doskonałych produktów dzięki dokładnemu zrozumieniu potrzeb nabywców.

W rezultacie firma oferuje rozwiązania, które pozwalają nabywcom skoncentrować się na podstawowej działalności. Potrzeby Klientów w zakresie magazynowania są zaspokajane za pomocą rozwiązań dedykowanych, współużytkowanych oraz sieci magazynów, zaś w ramach usług transportowych, firma wykorzystuje transport drogowy, kolejowy lub intermodalny.

Więcej informacji o osiągnięciach i kompetencjach Wincanton znajdą Państwo na stronie internetowej firmy www.wincanton.co.ukRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »