Kultura, sztuka » Kultura

Dwie powieści Dave’a Eggersa

Dwie powieści Dave’a Eggersa
Zobacz więcej zdjęć »
Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazały się dwie, odmienne w tonacji, powieści amerykańskiego pisarza Dave’a Eggersa „Co to za coś” i „Wstrząsające dzieło kulejącego geniusza”.

Z zapowiedzi wydawniczej dowiadujemy się, że bohaterem wstrząsającej powieści „Co to za coś” jest Valentino Achak Deng, jeden z tysięcy dzieci zwanych Straconymi Chłopcami, którzy musieli opuścić wioski w Sudanie i przewędrować pieszo tysiące mil.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W czasie długiej podróży Valentino zmagał się żołnierzami i rebeliantami, nalotami bombowymi i dzikimi zwierzętami, przemierzając bezkresną pustynię. Kiedy po wieloletnim pobycie w obozach dla uchodźców trafił wreszcie do Stanów Zjednoczonych, czekały na niego nowe wyzwania…
Historia opowiedziana jest z prawdziwie epickim rozmachem, przepojona głębokim współczuciem i niespodziewanym humorem, będąca pochwałą życia pośród szaleństwa wojny.

A oto nadesłane przez wydawcę streszczenie „Wstrząsającego dzieła kulejącego geniusza”:  Po śmierci rodziców Dave musi zaopiekować się młodszym bratem, Tophem. Ich wspólne życie jest zwariowane, ale też przepełnione troską o przyszłość. Dave usiłuje odnaleźć się w dorosłości, ima się więc różnych zajęć – tworzy komiksy, rysuje. Wreszcie wraz z przyjaciółmi zakłada awangardowe czasopismo „Might”, stanowiące kanwę wyrażania pokoleniowego buntu.

Jak napisał recenzent „New York Times Book Review”, „siła prozy Eggersa bardzo często płynie z jej prostoty, ze starodawnego mówienia wprost… Eggers potrafi opowiadać o śmierci z autentyczną, wyzbytą sentymentalizmów ostrością”.

Dave Eggers (ur. 1970 r.), amerykański pisarz, satyryk i wydawca, autor książek „My to mamy speeda” i „How We Are Hungry”. Kieruje „McSweeney’s”, kwartalnikiem i wydawnictwem, jest też współzałożycielem „826 Valencia”, niedochodowej sieci młodzieżowych ośrodków literackich i krytycznych. Jego teksty publikowano w „The New Yorker”, „Esquire” i „The Believer”. W roku 2004 współprowadził UC Berkeley Graduate School of Journalism, z czego narodziła się seria książkowa Voice of Witness, która ma utrwalać ustne opowieści o wielkich ludzkich tragediach.

SalonKulturalny.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »