Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Dziś jeżdżą po drogach, pierwszy był szynowy

Dziś jeżdżą po drogach, pierwszy był szynowy
Zobacz więcej zdjęć »
O dziejach pojazdów elektrycznych i najnowszych rozwiązaniach technicznych opowie dr inż. Jacek Skubicki, podczas kolejnego spotkania z cyklu „Wydział Elektrotechniki i Automatyki otwarty dla wszystkich”. Zapraszamy na Politechnikę Gdańską 19 marca 2009, we czwartek, o godz. 16.30. Wstęp wolny.

Pierwszy pojazd elektryczny ruszył w drogę 130 lat temu, ale próby podejmowano już w latach czterdziestych XIX wieku. I co ciekawe, wówczas maszyny poruszały się jedynie po szynach, dziś, nowoczesne pojazdy elektryczne jeżdżą również po drogach. Jakie niespodzianki przygotowują inżynierowie na przyszłość?

O dziejach pojazdów elektrycznych i najnowszych rozwiązaniach technicznych opowie dr inż. Jacek Skubicki, podczas kolejnego spotkania z cyklu „Wydział Elektrotechniki i Automatyki otwarty dla wszystkich". Zapraszamy na Politechnikę Gdańską 19 marca 2009, we czwartek, o godz. 16.30. Wstęp wolny.

- Tematyka wykładu związana będzie z rozwojem pojazdów elektrycznych, szynowych i drogowych, od ich wynalezienia po czasy współczesne - zapewnia dr inż. Jacek Skubicki z Katedry Inżynierii Elektrycznej Transportu, gospodarz spotkania. -  Przedstawię trendy, jakie panują obecnie w budowie pojazdów elektrycznych oraz rozwiązania stosowane w nowych konstrukcjach.
Słuchacze referatu dowiedzą się m.in. jak klasyfikuje się pojazdy elektryczne i jakie ciekawe rozwiązania są stosowane w konkretnych typach pojazdów.

Cykl wykładów pod hasłem „Wydział Elektrotechniki i Automatyki otwarty dla wszystkich" przygotowano z myślą o młodzieży ponadgimnazjalnej, stojącej przed wyborem kierunku studiów. Wykłady przekazują wiedzę na temat najnowszych osiągnięć z dziedziny elektrotechniki, automatyki oraz robotyki w ciekawy i zrozumiały sposób. Dzięki spotkaniom młodzież dowiaduje się o możliwościach, jakie dają studia na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Tematyka wykładów jest różnorodna, dotyka zarówno podstawowych praw, jak i najnowszych osiągnięć techniki.

Pojazdy elektryczne, historia, teraźniejszość, przyszłość
Wykład: 19 marca 2009, czwartek, godz. 16.30, sala E1, Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk Wrzeszcz. Wstęp wolny.

Harmonogram kolejnych wykładówPoczątek zawsze o godz. 16.30, sala E1 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki, Politechniki Gdańskiej, ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk Wrzeszcz
■ 2 kwietnia 2009, Wyładowania elektryczne: zagrożenia i korzyści, prof. dr hab. inż. Andrzej Wolny
■ 23 kwietnia 2009, Zastosowanie sterowników programowalnych PLC w systemach sterowania i automatyki zabezpieczeniowej, dr inż. Marcin Śliwiński
■ 7 maja 2009, Technika mikroprocesorowa w automatyce, dr inż. Michał Porzeziński
■ 21 maja 2009, Czy łuk elektryczny może być niebezpieczny?, mgr inż. Daniel KowalakRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »