Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

E-dziekanat na e-uczelni

E-dziekanat na e-uczelni
Zobacz więcej zdjęć »
Systemom obsługi kształcenia i studentów oraz sposobom zdalnego nauczania i innym usługom sieciowym, dedykowana jest konferencja „Perspektywy rozwoju e-uczelni w kontekście globalnej informatyzacji”. Konferencja odbędzie się w połowie maja 2009 na Politechnice Gdańskiej.

Już jednak ruszyły zapisy. Zainteresowanych problematyką zachęcamy do nadsyłania tekstów prezentacji i referatów. Termin zgłoszeń upływa 31 marca 2009.

Konferencja stanie się okazją do spotkania specjalistów i praktyków z zakresu zarządzania informatyką. Prześledzą perspektywy i przedyskutują koncepcje rozwoju e-uczelni. Omówią więc działanie e-dziekanatu, funkcjonowanie e-biblioteki oraz systemy zdalnego nauczania: e-learning i e-teaching. Wymienią się wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi metod, narzędzi i systemów informatycznych. Będzie czas na przegląd najnowszych technologii w kontekście możliwości ich zastosowania w środowisku akademickim.

Co istotne: wnioski płynące ze spotkania zostaną wykorzystane w pracach Komisji ds. Infrastruktury Informacyjnej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Tą drogą trafią do środowiska akademickiego w całej Polsce. A że problemów do omówienia jest wiele, nie ma wątpliwości Wojciech Ziółkowski, przewodniczący konferencyjnego Komitetu Organizacyjnego, na co dzień zastępca dyrektora Ośrodka Informatycznego PG.

- Informatyzacja uczelni to dalece bardziej złożony problem, niż informatyzacja na przykład przedsiębiorstwa. I to nie tylko dlatego, że skala obciążeń finansowych jest większa. Dowodem niech będzie fakt, iż żadna uczelnia w Polsce nie odniosła w tej dziedzinie tak spektakularnego sukcesu, aby wskazać drogę innym - tłumaczy Wojciech Ziółkowski. -Uczelnia to niezwykle rozbudowany organizm: dydaktyka, administracja, e-learning, e-biblioteka... Technologie rozwijają się bardzo szybko, systemy buduje się wolniej. Właściwie co pięć lat powinniśmy zmieniać system.

Konferencja wpisuje się w tematykę cyklicznej, odbywającej się już po raz siódmy, Krajowej Konferencji Technologie Informacyjne organizowanej przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
Organizatorami konferencji „Perspektywy rozwoju e-uczelni w kontekście globalnej informatyzacji" są Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański oraz Akademia Medyczna w Gdańsku.

Terminarz
■ 17 lutego 2009
Ruszyła elektroniczna rejestracja
■ do 31 marca 2009
Nadsyłanie tekstów referatów i prezentacji
■ do 31 marca 2009
Wnieść można opłatę wg ceny promocyjnej (490 zł)
■ do 30 kwietnia 2009
Ostateczny termin wniesienia opłaty (600 zł) i zakończenia elektronicznej rejestracji
■ 14-15 maja 2009
KonferencjaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »