Technologie » Telekomunikacja

Elastyczna praca sposobem na rozwój firm – badanie Polycom

Produktywność rośnie, a praca zespołowa staje się znacznie efektywniejsza, kiedy zatrudnieni mogą wybrać miejsce pracy – tak wynika z sondażu badającego globalne trendy w elastycznej pracy. Ankieta została przeprowadzona na zlecenie firmy Polycom.

„Przewidywaliśmy, że rok 2016 będzie »rokiem wideo«, i czujemy satysfakcję, widząc, że ludzie naprawdę zaczynają dostrzegać zalety takiego sposobu pracy” – mówi Jim Kruger, dyrektor działu marketingu w Polycom. – „Wyniki ankiety mówią nam jednocześnie, że więcej przedsiębiorstw musi zacząć oferować narzędzia do współpracy wideo, aby zapewnić osobisty kontakt, na którym zależy ludziom. W przeciwnym razie ryzykują, że przegrają z firmami, które oferują elastyczność, a dzięki temu są w stanie przyciągnąć i zatrzymać u siebie utalentowanych pracowników”.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Sondaż wskazuje najważniejsze korzyści i wyzwania dla pracodawców i pracowników, jakie wiążą się z wprowadzaniem elastycznej kultury pracy. Choć wyniki różnią się w zależności od kraju, trzy kluczowe trendy pozostają niezmienne. Ogromna większość respondentów (98 proc.) zgadza się, że możliwość pracy w dowolnym miejscu zwiększa produktywność, ponieważ pozwala ludziom pracować tam, gdzie są najbardziej efektywni. 92 proc. badanych zgadza się również, że technologia współpracy wideo usprawnia pracę zespołową. Spotkania z kolegami za pośrednictwem wideo podtrzymują ludzkie interakcje, których czasem brakuje w pracy zdalnej, umożliwiając pracownikom nawiązywanie lepszych relacji. Z ankiety wynika też, że 62 proc. globalnej siły roboczej pracuje elastycznie – więcej, niż kiedykolwiek przedtem. Częściowo odpowiada za to cyfrowa transformacja, która skłania organizacje do szukania nowych sposobów na przyspieszenie pracy. Firmy muszą wprowadzać innowacje, rozwijać lepszą kulturę pracy i utrzymywać najbardziej utalentowanych pracowników, aby zachować konkurencyjność.

Ponad połowa respondentów z Europy zadeklarowała w badaniu, że często pracuje elastycznie. Co interesujące, dwie trzecie ankietowanych ma kolegów pracujących w innych biurach albo zdalnie (78 proc.). Zważywszy na liczbę języków w Europie, jest oczywiste, że technologie współpracy zbliżają ludzi – 91 proc. dzięki nim lepiej poznaje kolegów, a trend ten jest widoczny na całym świecie. Badanie Polycom pokazuje, że styl pracy w regionie znacznie się zmienia. Umożliwienie elastycznej pracy z domu albo dowolnego innego miejsca ma kluczowe znaczenie dla spełnienia wymagań tych, którzy poszukują większej równowagi między życiem osobistym a zawodowym.

66 proc. przedstawicieli pokolenia Y niepokoi się, że nie są postrzegani jako pracowici, kiedy nie przebywają w biurze. Jest to powszechna obawa, którą podziela 62 proc. respondentów. Organizacje, które chcą nadążyć za cyfrową transformacją, muszą zastosować nowe podejście do kwestii pracy i współpracy ze swoim personelem. Kiedy wydajność mierzy się na podstawie wyników, a nie przepracowanych godzin, pracownicy zyskują pewność, że kierownictwo rozumie, że sama obecność w biurze nie jest równoznaczna z wysoką etyką pracy. U podstaw tej zmiany kultury pracy leży technologia. Właściwa technologia jest niezbędna, aby zespoły mogły współpracować, a pracownicy mieli dostęp do tych samych narzędzi, z których mogliby skorzystać w biurze.

Więcej informacji o wynikach sondażu można znaleźć w naszym przewodniku „Anywhere Working E. Guide” lub w opracowaniu „Changing Needs of the Workplace” (materiały dostępne są w języku angielskim).



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ITBC_Com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »