Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Encyklopedia inżynierii morskiej

Encyklopedia inżynierii morskiej
Zobacz więcej zdjęć »
Wybitny znawca budownictwa morskiego, doctor honoris causa Politechniki Gdańskiej, były rektor naszej uczelni – prof. Bolesław Mazurkiewicz, woduje swoją najnowszą książkę.

„Encyklopedia inżynierii morskiej" i jej autor będą bohaterami promocji, która odbędzie się 2 czerwca na Politechnice Gdańskiej.


Tej książki nie mógł napisać nikt inny, jak właśnie prof. Bolesław Mazurkiewicz - wybitny specjalista w dziedzinie budowli hydrotechnicznych, wychowanek Politechniki Gdańskiej, wieloletni nauczyciel akademicki, prorektor i rektor, doctor honoris causa naszej uczelni, autor ponad 420 publikacji, w tym jedenastu książkowych oraz 15 skryptów uczelnianych, promotor kultury morskiej, żeglarstwa oraz ochrony zabytków polskiego dziedzictwa morskiego.

Po raz pierwszy „Encyklopedia inżynierii morskiej" ukazała się w roku 1986. Przez te ponad dwadzieścia lat, dzięki rozwojowi myśli i techniki, wiele w dziedzinie inżynierii morskiej jednak zmieniło się. Praca nad nowym wydaniem encyklopedii trwała trzy lata. Powstał niemalże sześciuset stronicowy tom, opatrzony dwoma tysiącami barwnych fotografii. Podróż rozpoczyna się od hasła ABALON, a kończy na ŻURAWIU WIEŻOWYM. 

Encyklopedia pomyślana jest nie tylko jako ogólny, podręczny informator dla ludzi związanych bezpośrednio - czy to pracą, czy kierunkiem studiów - z zagadnieniami inżynierii morskiej, ale także dla tych wszystkich, którzy pracują w innych dziedzinach gospodarki morskiej - autor napisał w przedmowie - a nawet poza tą gospodarką, stykają się w jakiejkolwiek formie z budowami morskimi i chcieliby na przykład patrząc na falochron, latarnię morską czy platformę wydobywczą na morzu, rozumieć istotę jej funkcji, elementarne zasady jej konstrukcji i mieć wyobrażenie o różnorodności możliwych jej rozwiązań.

Wydawcą książki jest Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej. Henryk Spigarski, prezes zarządu fundacji, wierzy w dalszą aktywność piśmienniczą prof. Mazurkiewicza. - Wydaje się, że środowisko zarówno naukowe, jak i zwane przemysłowym, z wielkim zainteresowaniem przyjęłoby osobiste jego wspomnienia - Henryk Spigarski zachęca prof. Mazurkiewicza do dalszej pracy. 
Promocja książki odbędzie się w ramach cyklu Politechnika Otwarta.
 
Zapraszamy!
2 czerwca 2009, wtorek, godz. 18.00, aula Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk Wrzeszcz. Wstęp wolny.

UWAGA! KSIĘGARNIA!
Podczas promocji kupić będzie można „Encyklopedię inżynierii morskiej" po cenie promocyjnej - 100 zł. To gratka, bowiem w księgarni zapłacić przyjdzie o 40 zł więcej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »