Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Euromedic Onkoterapia: pierwsze w Polsce prywatne centrum radioterapii

Euromedic Onkoterapia: pierwsze w Polsce prywatne centrum radioterapii
Zobacz więcej zdjęć »
Międzynarodowy koncern medyczny Euromedic Onkoterapia z dumą informuje o uruchomieniu pierwszego w Polsce prywatnego centrum radioterapii.

Ośrodek, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do leczenia pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową, mieści się na terenie Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Radioterapia daje szansę  zarówno na zahamowanie choroby jak i na jej całkowite wyleczenie,  bywa również nieoceniona w przypadkach leczenia niektórych chorób nie nowotworowych, np. ostrych stanów zapalnych stawów.

Międzynarodowe Centrum Onkoterapii w Wałbrzychu to odpowiedź na trudną sytuację polskich pacjentów z chorobą nowotworową. Według Światowej organizacji Zdrowia /WHO/ w Polsce brakuje co najmniej 10 ośrodków radioterapii. Co czwarta istniejąca placówka, wg tych samych badań, dysponuje sprzętem technologicznie przestarzałym, eksploatowanym dłużej niż 10 lat. To plasuje Polskę na jednym z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej.  Brak dostępu pacjentów do nowoczesnych placówek radioterapeutycznych powoduje, że czas oczekiwania na to  leczenie sięga  3  miesięcy. Dla wielu chorych oznacza to mniejsze szanse na wygranie z chorobą nowotworową. Na terenie Dolnego Śląska możemy od dziś mówić o tej sytuacji w czasie przeszłym, właśnie dzięki Centrum Radioterapii w Wałbrzychu - specjaliści mówią o skróceniu czasu oczekiwania na leczenie do 3 tygodni.  

Międzynarodowe Centrum Onkoterapii w Wałbrzychu każdego roku jest w stanie pomóc ponad 2.000 pacjentów onkologicznych. Co niezmiernie ważne  - wbrew obiegowym opiniom, że  w prywatnej służbie zdrowia wszyscy płacą - w Międzynarodowym Centrum Onkoterapii w Wałbrzychu, pacjenci NIE płacą za leczenie - jest ono w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wałbrzyskie centrum jest doskonałym przykładem tego,  że bez angażowania publicznych pieniędzy pacjenci mogą mieć i mają dostęp do nowoczesnych, wysokospecjalistycznych procedur medycznych - na uruchomienie Centrum nie wydano ani  jednej złotówki ze środków publicznych.

Wałbrzyskie centrum powstało w rekordowym tempie 10 miesięcy, Przybliżona wartość inwestycji wynosi 55 milionów zł. Jest to także doskonały przykład na to, że działanie na polskim rynku prywatnych firm medycznych w kooperacji ze szpitalami publicznymi - czego tak wielu się obawia - jest w rzeczywistości wsparciem dla zadłużonej i nie dofinansowanej służby zdrowia w Polsce, a jednocześnie - co jest przecież nie bez znaczenia -  ratunkiem dla pacjentów. W ciągu kilku tygodni pracy centrum przyjęło blisko 100 pacjentów.

Kilka faktów z najnowszego raportu /marzec 2008/ Konsultanta Krajowego ds. Radioterapii Onkologicznej prof. Mariana Reinfussa:  w  tej chwili w Polsce napromienianiem leczonych jest 63 tysiące chorych, a potrzeby w najbliższych latach sięgną nawet 100 tysięcy. Zgodnie z tym raportem jeden aparat do naświetlania powinien przypadać na 300 tysięcy mieszkańców - a rzeczywistość jest taka że przypada średnio na 420 tysięcy.

„Otwarcie pierwszego prywatnego Centrum Onkoterapii to nowy rozdział w zakresie usług medycznych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Dzięki temu pacjenci zyskają dostęp do radioterapii, a specjaliści będą mogli leczyć przy użyciu zaawansowanego technologicznie sprzętu medycznego. Centrum w Wałbrzychu jest pierwszym i na pewno nie ostatnim ośrodkiem - w planie mamy otwarcie kolejnych Centrów Onkoterapii." - powiedział Prezes Euromedic Onkoterapia w Polsce dr Maciej Kowalski.

Międzynarodowy koncern medyczny  Euromedic jest obecny na polskim rynku od 9 lat. W 15 krajach Europy zarządza siecią 176 Centrów Medycznych /92  diagnostyczne, 54 stacje dializ, 26 laboratoriów oraz jedno centrum radioterapii/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 9 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »