Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Firma SKK partnerem Wyższej Szkoły Logistyki

Firma SKK partnerem Wyższej Szkoły Logistyki
Zobacz więcej zdjęć »
Zastosowanie technologii RFID, sieci radiowych i wizyjnej kontroli jakości, funkcjonowanie systemów głosowych oraz sposoby zarządzania sklepem i obsługi procesów magazynowych – to tylko niektóre zagadnienia, jakie studenci Wyższej Szkoły Logistyki będą poznawać podczas akademickich zajęć.

Poznańska uczelnia podpisała właśnie porozumienie o współpracy z przedsiębiorstwem SKK – Systemy Kodów Kreskowych S.A.

Przedsiębiorstwo, które na polskim rynku funkcjonuje od roku 1992, jest czołową firmą w zakresie systemów informatycznych wykorzystujących automatyczną identyfikację i wspierających podnoszenie efektywności w obszarach procesów produkcyjnych, logistyki magazynów i pracy mobilnej.

W ramach porozumienia WSL będzie mogło wykorzystywać w dydaktyce zarówno narzędzia jak i technologie firmy SKK, a pracownicy przedsiębiorstwa zadeklarowali współpracować ze studentami przy realizacji badań naukowych oraz pisaniu prac dyplomowych. Autorzy tych ciekawszych, w przyszłości mają szanse zasilić grono pracowników SKK.

- Chcemy, aby studenci mieli jak najbliższy kontakt z praktyką gospodarczą. Ucząc się rozwiązań stosowanych na rynku zdobywają wykształcenie stanowiące dużą wartość dla przyszłego pracodawcy – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL – Współpraca uczelni z liderami rynku, takimi jak SKK pozwala nam na bieżąco dostosowywać program studiów do zmieniających się warunków rynkowych.

Firma SKK - Systemy Kodów Kreskowych S.A. dołączyła do Klubu Partnera Wyższej Szkoły Logistyki, zrzeszającego największe firmy logistyczne, produkcyjne, handlowe i informatyczne. Z uczelnią współpracują już m.in.: ProLogis, DHL Express, Mandersloot, Panopa, Kuehne+Nagel, Ponetex, Logisys, Quantum Software, PC Guard, BCS Polska, SAS Institute, Gold Drop, Promag, Agrobex, WGRO.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kmatysik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »