Społeczeństwo » Społeczeństwo

Fundacja WOŚP zakupiła kolejny sprzęt medyczny - urządzenia już są w szpitalach

Fundacja WOŚP zakupiła kolejny sprzęt medyczny - urządzenia już są w szpitalach
Zobacz więcej zdjęć »
W ciągu 17 lat grania WOŚP kupiliśmy 74 003 tysiące urządzeń medycznych za ponad 100 milionów dolarów amerykańskich. Sprzęt ten można byłoby załadować do 333 tirów. Ekipie fundacyjnej rozładowanie ich zajęłoby 34 doby bez odpoczynku i snu. Tiry te zajmują powierzchnię 13 320 m kw. i długość 5 328 m.

W ramach XXVIII konkursu ofert, który odbył się 24.11.2008 r., Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła pięć videostroboskopów, które trafiły do następujących placówek:


  • NZOZ Mikro Net, Oddział Laryngologii, ul. Żeromskiego 22, 82-300, Elbląg
  • Dziecięcy Szpital Kliniczny, Klinika Otolaryngologii Dziecięcej Audiologii i Foniatrii, ul. Chodźki 2, 20-093, Lublin
  • Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Zamenhofa, Klinika Otolaryngologii Dziecięcej, ul. Waszyngtona 17, 15-274, Białystok
  • Górnośląskie Centrum Zdrowie Dziecka i Matki, Oddział Laryngologii, ul. Medyków 16, 40-752, Katowice
  • SP Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4, Klinika Otolaryngologii Audiologii i Foniatrii Dziecięcej, ul. Sporna 36/50, 91-738, Łódź

Do czego służy videostroboskop?

Videostroboskop to specjalistyczne urządzenie, które służy do diagnozy zaburzeń związanych między innymi z głosem. Dzięki kamerze posiadającej źródło światła i odpowiednim końcówkom lekarz może swobodnie zajrzeć do krtani, nosa, zatok, a nawet ucha pacjenta. To umożliwia dokładną diagnozę i ocenę stanu zdrowia dziecka. Dodatkowo specjalne oprogramowanie umożliwia analizę głosu i zdiagnozowanie wszystkich jego zaburzeń.

Videostroboskop to nowoczesne urządzenie na światowym poziomie, które jest bardzo wszechstronne, w związku z tym może być wykorzystywane na różne sposoby. To sprawia, że pacjenci laryngologiczni mogą liczyć na właściwą diagnozę - nawet w przypadku nietypowych schorzeń.

Zakup videostroboskopów to realizacja tematu XVI Finału WOŚP, czyli zakupu sprzętu medycznego dla oddziałów laryngologicznych. W tym roku w ramach XVII Finału Fundacja zbierała pieniądze na rzecz wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u dzieci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (1)

  • avatar
    hafciarka 2019-05-15 07:16:40

    Dobrze że są właśnie takie fundacje gdzie można przekazać chociażby 1% podatku. Ja co roku przekazuje na fundację, wysyłam sms, wpsieram tam gdzie są potrzejące osoby i dzieci. ostatnio razem z siostrą wpłacilismy niewielki datek na fundację Szlachetny Gest szlachetnygest.pl warto pomagać, jest tyle potrzebujących chorych dzieci.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »