Dom » Wnętrza

Garderoba na dobry początek dnia

Garderoba na dobry początek dnia
Zobacz więcej zdjęć »
Wydaje się, że garderoba to luksus, dostępny tylko dla szczęśliwców z ogromnymi mieszkaniami. W rzeczywistości ta, niezwykle wygodna, część domu nie musi pochłonąć więcej miejsca niż tradycyjne szafy, których mamy w domu zazwyczaj kilka.

Garderoba pozwala na swobodne rozplanowanie przestrzeni w indywidualny sposób, dostosowany do potrzeb każdego z nas. Dzięki zabudowie modułowej można w dowolny sposób skomponować półki, wieszaki, szuflady, podstawki na buty, wieszaki na krawaty. W garderobie, oprócz ubrań, możemy również umieścić tak kłopotliwe w przechowywaniu sprzęty, jak odkurzacz, żelazko czy deskę do prasowania, a nawet walizki.

Najmniejsza przestrzeń, pozwalająca na zorganizowanie praktycznej garderoby to ok. 110 cm szerokości. Dlaczego tyle? Ponieważ z mniejszej trudno byłoby korzystać. Idealna garderoba to taka, w której można stanąć pośrodku z wyciągniętymi na boki rękoma i obrócić się wokół własnej osi.

Do utworzenia garderoby świetnie nadaje się wolna część poddasza. Ze skosami doskonale radzą sobie zabudowy Komandor.

Zalety garderoby:

  • duża, wolno stojąca szafa nie zawsze jest ładna,
  • umiejętnie zorganizowana garderoba zabiera mniej miejsca,
  • można w niej ukryć wszystkie nieforemne przedmioty, tworzące bałagan w domu (żelazko, odkurzacz, bielizna do prasowania, dodatkowe komplety pościeli, a nawet namiot),
  • na garderobę można przeznaczyć przestrzeń trudną do zagospodarowania, np. skos na poddaszu,
  • szybki demontaż - w razie potrzeby można zmienić przeznaczenie pomieszczenia,
  • dokładny pomiar wnętrza zapewnia idealne dopasowanie zabudowy do indywidualnych potrzeb użytkownika,
  • drzwi przesuwne to oszczędność miejsca przed garderobą,
  • można w niej zastosować wiele praktycznych rozwiązań, ułatwiających życie, np. obrotowe kosze, wysuwane półki, pantografy (drążki umożliwiające opuszczanie wieszaka zamieszczonego wysoko) itp.

Garderobę najlepiej tworzyć na etapie projektowania domu czy aranżacji wnętrza, wtedy uniknie się problemów, związanych z brakiem miejsca, natomiast koszt, związany z jej utworzeniem, ograniczy się do ustawienia dodatkowej ścianki, zamontowania półek, szuflad oraz wstawienia drzwi.

Aby wnętrze wyglądało estetycznie i zabierało jak najmniej miejsca, wejście do garderoby warto wyposażyć w jeden z wielu modeli drzwi przesuwnych Komandor. Do ich otwarcia potrzeba o wiele mniejszej powierzchni niż przy  drzwiach uchylnych.

Co powinna posiadać dobra garderoba?

Przede wszystkim na tyle dużo przestrzeni, aby zmieściły się w niej półki, szuflady, drążki i abyśmy mogli się w niej swobodnie poruszać. Jeśli chcemy korzystać z garderoby, jak z przebieralni, powinniśmy umieścić w niej dobre oświetlenie i duże lustro - tę funkcję świetnie spełniają drzwi przesuwne Komandora, wypełnione lustrem. Jeśli ma służyć jako miejsce przechowywania deski do prasowania, odkurzacza itp., warto zaopatrzyć się w różnego typu dodatkowe uchwyty do ich mocowania.

W garderobie trzeba zainstalować system wentylacyjny. Może to być okno, klimatyzacja albo nawet zwykła kratka wentylacyjna. Kratkę możemy umieścić w ścianie pomiędzy garderobą i sypialną. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ściana zewnętrzna garderoby jest jednocześnie ścianą zewnętrzną budynku. Wówczas nie należy umieszczać w niej kratki, ze względu na możliwość wystąpienia znacznych różnic temperatur. W oknie natomiast należy zamontować siatki przeciw owadom oraz rolety lub żaluzje, zabezpieczające ubrania przed słońcem.

Zanim zamówimy garderobę, zaplanujmy ją mądrze, biorąc pod uwagę to, co będziemy chcieli w niej przechowywać. Każdy z nas ma inne potrzeby i tylko dostosowanie do nich tego, ułatwiającego życie pomieszczenia, zagwarantuje, że będziemy się nim cieszyć długie lata.

Informacje i zamówienia: www.komandorpomorze.pl. Infolinia: 0801 300 400 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Komandor Pomorze
http://www.komandorpomorze.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »