Dom » Architektura

Guardian LamiGlass® Acoustic – najlżejsze klasowe szkło bezpieczne

Guardian LamiGlass® Acoustic – najlżejsze klasowe szkło bezpieczne
Zobacz więcej zdjęć »
Dobrze dobrane szkło dźwiękoizolacyjne chroni wnętrza naszych domów nie tylko przed hałasem, ale również przed szkodliwym promieniowaniem UV czy włamaniem.

W przypadku zaawansowanego szkła LamiGlass® Acoustic to właśnie klasa bezpieczeństwa P1A na szkło 33.1 SR idąc w parze z niewielką wagą świadczy o jego atrakcyjności i stanowi przewagę nad podobnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.


Otaczający nas hałas ma wiele źródeł. Mogą to być zarówno pojazdy mechaniczne, maszyny rolnicze, obiekty przemysłowe czy place budowy. „Skażenie akustyczne”, które jest efektem cywilizacji może być przyczyną znacznego pogorszenia jakości życia, jak również bezpośredniego zagrożenia naszego zdrowia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Aby odpowiednio zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami nadmiernego hałasu, dobrze byłoby  w pomieszczeniu, w którym mieszkamy, uczymy się, czy pracujemy oddzielić się od otoczenia skuteczną barierą akustyczną. Ochronę taką może stanowić okno lub szklana fasada pod warunkiem, że będzie stworzona z odpowiedniego rodzaju szkła dźwiękoizolacyjnego. 

Ciszej i bezpieczniej

Jednym z najnowocześniejszych szkieł o właściwościach dźwiękoizolacyjnych jest produkowane w czestochowskiej hucie szkło Guardian LamiGlass® Acoustic z unikalną folią Sound Reduction (SR). Najlżejszym rozwiązaniem jest szkło 33.1 SR, które charakteryzuje się izolacyjnością akustyczną na poziomie 36 dB, czyli aż o 5 dB większą niż standardowe szkło float o tej samej grubości i ciężarze. 5 dB różnicy w stosunku do zwykłego szkła oznacza, że wykorzystanie LamiGlass® Acoustic np. w budynku przy ruchliwej ulicy wyciszy wnętrza do poziomu, w którym szum przejeżdżających samochodów nie będzie stanowił dla nas dyskomfortu. Jest to znaczna różnica, jeśli wziąć pod uwagę, że hałas podawany w dB obliczany jest w skali logarytmicznej.  Oznacza to, że 3 dB to różnica skutek podwojenia źródła hałasu (np. dwa identyczne głośniki zamiast jednego).

Bezpieczeństwo gwarantowane

Dodatkowo, w wyniku zastosowania specjalnej folii PVB oprócz wyraźnego zwiększenia poziomu chrony przed hałasem (szczególnie zauważalne w przypadku szyb zespolonych), szkło to zachowuje właściwości  szkła laminowanego bezpiecznego.
Guardian LamiGlass® Acoustic jest szkłem bezpiecznym spełniającym restrykcyjne wymagania na szyby ochronne (według PN-EN 356) począwszy już od klasy P1A (np. szkła 33.1 SR i 44.1 SR), przez klasę P2A (np. szkła 33.2 SR i 44.2 SR) aż do klasy P4A (np. szkło 44.4 SR). Nawet najniższa klasa bezpieczeństwa P1A oznacza, że szkło wytrzymuje 3 uderzenia stalowej kuli o ciężarze 4,11 kg zrzuconej z wysokości 150 cm, a nawet po uszkodzeniu mechanicznym nie tłucze się na ostre kawałki, a jedynie pęka, pozostając nadal przyklejone do folii. Szkło w klasie P4A wytrzymuje 3 uderzenia tej kuli zrzuconej z wysokości 900 cm. Guardian LamiGlass® Acoustic może być z powodzeniem wykorzystywane w oknach antywłamaniowych, a świadectwem jego bezpieczeństwa jest certyfikat wydany m.in. przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie.


Co także istotne, szkło LamiGlass® Acoustic dzięki specjalnej folii użytej w procesie laminacji może powstrzymywać większość szkodliwego promieniowania UV przy niezmienionej przepuszczalności światła widzialnego. Redukcja ta wynosi od 96% w przypadku szkła 33.1, aż do prawie 100% dla 44.4! Dzięki temu zmniejsza się ryzyko chorób skóry, a także powstrzymane zostaje blaknięcie przedmiotów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia. Co jednak ważne nie ogranicza przy  tym dostępu do naturalnego światła dziennego.

Niższe koszty ogrzewania i chłodzenia

By sprostać oczekiwaniom współczesnego budownictwa niskoenergetycznego, Guardian  LamiGlass® Acoustic jest również dostępne w wersjach powlekanych: przeciwsłonecznej SunGuard® i termoizolacyjnej  ClimaGuard®. Tak zaawansowane rozwiązania nie tylko zabezpieczają przed hałasem, uszkodzeniem czy promieniowaniem ultrafioletowym, ale również pozwalają ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń.

Jasne i przejrzyste

Szkło LamiGlass® Acoustic produkowane jest na wyjątkowo jasnym i przejrzystym szkle bazowym ExtraClear Float, które jest podstawą wszystkich szkieł laminowanych i powlekanych wytwarzanych w Guardian Częstochowa. Warto pamiętać, że wysoka neutralność istotna jest zwłaszcza w przypadku grubszych szkieł, do produkcji których wykorzystuje się więcej masy szklanej, co może mieć wpływ na obniżenie przezierność w przypadku produktów o niższej neutralności.

Firma Guardian Częstochowa powstała w 2002 r. i jest jedną z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia ponad 330 osób i jest częścią koncernu Guardian Industries Corp. z siedzibą w USA.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »