Społeczeństwo » Społeczeństwo

Hillary Clinton w obozie Obamy

Hillary Clinton w obozie Obamy
Zobacz więcej zdjęć »
To już prawie pewne – Hillary Clinton zostanie sekretarzem stanu w administracji prezydenta-elekta Baracka Obamy. Jej nominacja może zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu – powiadomiła agencja Associated Press, powołując się na anonimowego doradcę Obamy do spraw transferu władzy.

– Jeśli nie pojawią się żadne nieprzewidziane przeszkody, Obama powinien powołać Clinton na stanowisko szefa dyplomacji w przyszły piątek – twierdzi doradca prezydenta-elekta. Jego zdaniem, b. Pierwsza Dama jest gotowa przyjąć tę ofertę.

Drogę do tej nominacji miało otworzyć porozumienie z Hillary Clinton w sprawie ograniczenia działalności biznesowej i filantropijnej przez jej męża, byłego prezydenta Billa Clintona. Dotychczas bowiem to m.in. jego finansowe relacje z korporacjami stały na przeszkodzie objęcia przez senator Nowego Jorku stanowiska sekretarza stanu.

Wcześniej media sugerowały, że Obama nie zdecyduje się na tę nominację ze względu na silną osobowość byłej Pierwszej Damy, która być może za cztery lata ponownie będzie się ubiegać o fotel prezydenta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fuburek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »