Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

I Turniej Negocjacyjny dla studentów i uczniów z całego Trójmiasta

I Turniej Negocjacyjny dla studentów i uczniów z całego Trójmiasta
Zobacz więcej zdjęć »
23 ekipy przystąpią 19 marca do I Turnieju Negocjacyjnego, organizowanego przez Wydział Zarządzania i Ekonomii PG. W szrankach staną studenci i przyszli studenci z całego Trójmiasta. Początek o godz. 10.15.

Zieloni, Tygrysy Polibudy, Ciasteczkowe Potwory, Brygada RN, Bajpas... 15 zespołów utworzyli studenci PG, głównie z Wydziału Zarządzania i Ekonomii, ale i Chemicznego oraz Elektrotechniki i Automatyki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W skład czterech weszli studenci Uniwersytetu Gdańskiego z Wydziałów Zarządzania, Ekonomii i Filologicznego. Swoich reprezentantów ma też Wyższa Szkoła Morska i Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej. Jeden zespół utworzyło dwóch studentów PG oraz przyszły lekarz z AMG. No i rodzynki - drużyna z VI LO w Gdyni.
Turniej rozpisano na cztery rundy. Oceny dokonywać będzie jury, w skład którego wchodzą wykładowcy wydziału ZIE, a także eksperci z firm zewnętrznych.

Treści zadań zdradzić nie możemy. Powiedzieć można tyle, że zespoły będą miały okazję skonfrontować swoje umiejętności negocjacyjne w konkurencjach zbudowanych na bazie „case studies". Oceniane będą: umiejętne kierowanie negocjacjami, etapy dochodzenia do porozumienia, konstruktywne rozwiązywanie konfliktów, strategie oraz taktyki stosowane w negocjacjach, a także efektywna praca w grupie. Najpilniej jury przyglądać się będzie praktycznemu wykorzystaniu harwardzkiego sposobu negocjowania, rozumianego jako proces kreowania maksymalnych zysków obu stron oraz zgodności stylu negocjacji z filozofią WIN-WIN, zgodnie z którą nadrzędnym celem stron powinno być kreatywne i kooperacyjne rozwiązanie konfliktu, generujące nową wartość.
Kolejne konkurencje eliminować będą mniej efektywne drużyny i co za tym idzie pozwalać lepszym uzyskać awans do kolejnych etapów.
Na uczestników czekają bardzo atrakcyjne nagrody w postaci szkoleń interpersonalnych oraz książek o tematyce negocjacyjno-mediacyjnej.
Według dr Beaty Krawczyk-Bryłki, prodziekana ds. kształcenia Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, ale również współorganizatora Trójmiejskiego Turnieju Negocjacyjnego, skuteczne negocjowanie to zdolność, która przydać może się w wielu sytuacjach. Zawsze wtedy, gdy musimy znaleźć kompromis w ustalaniu pomysłu na wspólne wakacje, gdy staramy się o przedłużenie sesji, albo kiedy ustalamy warunki zatrudnienia z pracodawcą. - Prowadzę na wydziale zajęcia z negocjacji - tłumaczy dr Krawczyk-Bryłka. - Chcemy nauczyć studentów umiejętności współpracy w grupie, nastawienia na słuchanie, podejmowania decyzji, dobrego stylu negocjacji, sztuki kompromisu przy jednoczesnym osiąganiu optymalnych wyników.
Prodziekan Krawczyk opowiada, że jej zainteresowanie sztuką negocjacji wzięło się z obserwacji poczynionych na politechnice. - Czasami studenci nie wywiązywali się z powierzonego im zadania grupowego, bo na przykład okazywało się, że jedna osoba z zespołu nie dopełniła zobowiązania i cały projekt padał - opowiada. - Albo nie zgadzali, aby wszystkim postawić tę samą ocenę, bo twierdzili, że ktoś pracował więcej, inny mniej. Przyszło mi na myśl, że być może oni nie potrafią rozdzielić ról i zadań, a moglibyśmy im pomóc się tego nauczyć. Odpowiednia kultura prowadzenia negocjacji przyda się przecież każdemu inżynierowi.

Zaraziła tą pasją swoich studentów. Trzech z nich reprezentowało w ubiegłym roku politechnikę na ogólnopolskim turnieju negocjacyjnym w Warszawie.
- Postanowiliśmy, że także w Gdańsku warto zorganizować podobną imprezę - opowiada Przemysław Szleter, student 5 semestru ZiE. - Jeden kolega z naszej trójki wyjechał z Gdańska. Zostałem ja i Mateusz Sylwestrzak. We współpracy z naszymi wykładowczyniami, dr Beatą Krawczyk-Bryłką i dr Katarzyną Stankiewicz, udało nam się przygotować turniej, podczas którego studenci z Trójmiasta będą mogli poćwiczyć sztukę negocjacji.
Dla Przemka negocjacje to przede wszystkim porozumienie. Tylko takie negocjacje mają dla niego sens.
- Trzeba wejść w skórę rozmówcy i spróbować zrozumieć, dlaczego nie chce lub nie może spełnić mojej prośby. Wtedy dopiero możemy wybrać technikę negocjacji - mówi Przemysław Szleter. - W codziennym życiu, ale także w biznesie najlepiej sprawdza się harwardzki styl negocjacji nastawiony na kompromis tak, aby obie strony miały poczucie wygranej. Od kiedy zrozumiałem, że do urzędu czy dziekanatu lepiej wchodzić z uśmiechem, szybciej załatwiam sprawy, na których mi zależy.
Przy okazji turnieju wszyscy chętni mogą uczestniczyć w krótkich wykładach na temat negocjacji.

Program otwarty dla widzów i kibiców 
Audytorium 007, Wydział Zarządzania i Ekonomii, ul. Traugutta 412.

■ godz. 11.15
Pierwsza prezentacja zadania konkursowego
■ godz. 11.20-11.40
Prelekcja: Negocjacje w zarządzaniu - dr Małgorzata Rozkwitalska, Wydział Zarządzania i Ekonomii PG
■ godz. 11.40-12.00
Prelekcja: Praktyka negocjacji z klientem - Jan Wyrwiński, FreecoNet
■ godz. 13.15
Druga prezentacja zadania konkursowego
■ godz. 13.20-13.35
Prelekcja: Negocjacje, nowe podejście - Igor Zakrzewski, Szkoła Negocjacji Triada Negocjacyjna
■ godz. 13.35-13.55
Prelekcja: Perspektywa dialogu - Hanna Zaleska, HR Projekty Rozwoju
■ godz. 17
Prezentacja ostatecznych wyników, rozdanie nagród

Więcej informacji: http://negocjacje.zie.pg.gda.pl/turniej/

Nagrody
1. Dwudniowe szkolenie „Behawiorystyka negocjacji" prowadzone przez Igora Zakrzewskiego oraz Wojtka Grada, pomysłodawców Triady Negocjacyjnej.
2. Jednodniowe szkolenie ufundowane i prowadzone przez specjalistów z firmy Hr Projekty Rozwoju.
3. Jednodniowe szkolenie „Asertywność w życiu i biznesie", ufundowane przez firmę Acxiom Polska.
4. Zestaw książek o tematyce negocjacyjnej i mediacyjnej ufundowany przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »