Społeczeństwo » Społeczeństwo

Jak przygotować się do spotkania z adwokatem?

Jak przygotować się do spotkania z adwokatem?
Zobacz więcej zdjęć »
Jeżeli potrzebujemy pomocy prawnej, na przykład z zakresu kwestii dotyczących zatrudnienia czy prawa umów handlowych, warto umówić się na spotkanie z radcą prawnym lub adwokatem.

Aby jednak spotkanie było produktywne i żebyśmy mogli uzyskać odpowiedź i najlepsze rozwiązanie naszej sprawy, warto wcześniej odpowiednio się przygotować. 
 
Kontakt z adwokatem i termin spotkania
 
Już na etapie umawiania się na spotkanie, należy spytać między innymi o koszt porady - warto już wcześniej wiedzieć, czy pierwsze konsultacje są bezpłatne, czy nie, oraz ewentualnie na jak wysoki koszt należy się przygotować. Należy także udostępnić adwokatowi dane kontaktowe, aby miał on możliwość skontaktowania się z nami w razie potrzeby.
Co więcej, należy ustalić, jakie dokumenty będą nam potrzebne już na pierwszym spotkaniu i jakie inne materiały trzeba będzie ze sobą zabrać. Dobrze dowiedzieć się tego jak najwcześniej, aby zdążyć zebrać potrzebne dokumenty przed spotkaniem. 
 
Cele i pytania
 
Porada prawna to nie zawsze wyłącznie zdanie prawnika na pewien temat, ale także odpowiedzi na nasze konkretne pytania. Z tego względu warto już wcześniej określić swoje cele i listę pytań, na które chcielibyśmy otrzymać odpowiedź z punktu widzenia prawa. Warto wiedzieć, jakiego rezultatu oczekujemy i przekazać tę informację naszemu adwokat mysłowice.
Jeżeli chodzi o listę pytań, jest to bardzo istotny element, gdyż właśnie nasze pytania mogą stworzyć główny tok przebiegu spotkania. Warto przecież podczas spotkania wyjaśnić wszystkie swoje wątpliwości - dlatego też nasze pytania powinny być spisane, aby o żadnym z nich nie zapomnieć.
 
W toku spotkania
 
Tak naprawdę przebieg spotkania z adwokatem powinien zależeć od nas, czyli od klientów - każda sprawa wymaga przecież indywidualnego podejścia. Mimo wszystko istnieją pewnego rodzaju regulacje prawne dotyczące między innymi podziału majątku czy też alimentów, których dotyczyć powinny dodatkowe pytania zadawane przez adwokata. Pytania, które nam przyjdą do głowy i wydają się dla nas istotne niekoniecznie mają takie samo znaczenie dla sędziego, o czym powinien przekonać nas adwokat i dowiedzieć się kwestii, które mogą być ważne z punktu widzenia prawa. 
 
Gwarancja dyskrecji 
 
Warto pamiętać, że wszystkie informacje, które przekazujemy adwokatowi są bezpieczne - zachowanie tajemnicy to jeden z ustawowych obowiązków adwokata. Z tego względu warto otworzyć się i dla własnego dobra oraz pozytywnego przebiegu sprawy powiedzieć wszystko, co może mieć jakikolwiek związek z naszą sprawą.
 
Więcej informacji na http://adwokat-szajdak.pl/baza-wiedzy 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradyonline

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 117240 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )