Moda » Odzież

Jak urządzić domowy kącik krawiecki?

Jak urządzić domowy kącik krawiecki?
Zobacz więcej zdjęć »
Szycie i ozdabianie ubrań w domowym zaciszu to nowy trend, który zyskał ostatnio wielu, szczególnie młodych zwolenników. Aby oddać się modnej krawieckiej pasji nie trzeba mieć pracowni, wystarczy dobrze zorganizowana przestrzeń w pokoju.

Odpowiednie zaplanowanie kącika krawieckiego pomoże szybko i łatwo odnaleźć potrzebne materiały i drobiazgi, a właściwie doświetlone i wygodne miejsce pracy to pierwszy krok do wspaniałych szyciowych efektów. Przed przystąpieniem do pracy, warto wprowadzić kilka praktycznych rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić cenny czas i sprawią, że radość z domowego krawiectwa będzie jeszcze większa.

Najważniejsze jest oświetlenie

W pierwszej kolejności, należy zadbać o optymalne oświetlenie stanowiska pracy. Słabe światło powoduje szybkie zmęczenie wzroku i przesuszanie spojówek. Podczas pracy najlepsze jest światło dzienne, dlatego stół powinien znajdować się blisko jego źródła. Jeśli szyjesz w nocy, zadbaj zarówno o światło górne, jak i dodatkowe oświetlenie przy maszynie. „Dobra widoczność pola pracy ma wpływ na efekty naszego szycia, a także na poczucie komfortu i mniejsze zmęczenie. Z myślą o wygodzie użytkowników maszyny domowe JUKI wyposażone są w energooszczędne lampy LED, które zapewniają przyjazne dla oka oświetlenie punktowe i nie nagrzewają się" - mówi Ikuko Leska z firmy JUKI, produkującej nowoczesne domowe maszyny do szycia.

Wygoda dla kręgosłupa

Niezbędnym elementem wyposażenia domowej pracowni jest stół, im większy - tym lepiej. Na dużej powierzchni zmieści się zarówno maszyna, jak i inne, potrzebne w danym momencie materiały. Jego wysokość powinna być dostosowana do wygodnej pozycji łokci na blacie, tak aby kąt między ramieniem a przedramieniem był prosty. Standardowo blat biurka umieszcza się na wysokości 72-75 cm, ale dla wysokich osób może ona wynosić 80 - 85 cm. Idealnym rozwiązaniem będą nogi tzw. kozły umożliwiające regulację wysokości.

Szycie ubrań i dodatków to często wiele godzin spędzonych w bezruchu. Należy więc wybrać właściwe krzesło - takie, które oprócz wygodnego wyścielenia wyposażone jest w stałe podparcie pleców na poziomie lędźwiowym. Krzesło powinno posiadać także możliwość ustawienia wysokości, tak by kolana mogły być zgięte pod kątem prostym, a stopy oparte na podłodze gdzie znajduje się pedał maszyny.

Akcesoria i materiały pod kontrolą

Aby domowy kącik krawiecki był estetyczny, a zarazem funkcjonalny, musisz zadbać o odpowiednie przechowywanie akcesoriów. Do segregacji drobiazgów przydadzą się przezroczyste pudełka z zamknięciem, słoiki oraz małe kartony. Warto je dobrze opisać, wtedy porządkowanie będzie o wiele łatwiejsze. Nowoczesne maszyny do szycia, takie jak JUKI HZL seria F wyposażone są w specjalne schowki, w których można przechowywać zapasowe stopki i inne akcesoria. Po zsunięciu pudełka z drobiazgami maszyna udostępnia cylindryczne ramię, które ułatwia podwijanie rękawów i nogawek spodni. Dodatkową przestrzeń trzeba przeznaczyć na materiały. Doskonale sprawdzi się komoda z dużymi szufladami, która pomieści zwinięte na belce większe ilości tkaniny, ułatwi sortowanie i właściwe przechowywanie.

Szukaj inspiracji

Kiedy już przygotujemy właściwe miejsce, możemy zabrać się za poszukiwanie wykrojów, oryginalnych sposobów przerabiania, czy ozdabiania ubrań. YouTube jest pełen instruktażowych filmików i kursów szycia na maszynie. Warto odwiedzić szyciowe blogi, prowadzone przez  pasjonatki, chętnie dzielące się pomysłami czy fachowymi radami. „Rozpoczęcie przygody z szyciem jest dziś bardzo proste dzięki dużej ilości internetowych porad, tutoriali czy organizowanych także przez JUKI warsztatów szycia. Pierwsze kroki ułatwi nowoczesna maszyna, wyposażona są praktyczne funkcje, takie jak automatyczne nawlekanie igły, przewijanie szpuli czy obcinanie nici, dzięki którym samodzielne szycie jest proste  i szybko staje się prawdziwą pasją" - podsumowuje Ikuko Leska z firmy JUKI.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »