Technologie » Internet
Kaspersky Anti-Virus 2009 otrzymuje wyróżnienie Gold Malware Treatment Award
W serii testów oceniających możliwości programów w zakresie leczenia aktywnych infekcji uczestniczyło ponad 15 produktów antywirusowych, w tym Norton AntiVirus 2009, BitDefender Antivirus 2009 i Eset NOD32 Antivirus 3.0. Komputer, na którym przeprowadzano testy, zawierał system operacyjny Windows XP SP3. Testy Anti-Malware Test Lab odbyły się między 15 września a 15 października 2008 roku. Zastosowano specjalnie opracowaną metodologię w celu przetestowania możliwości popularnych produktów antywirusowych pod względem zwalczania szkodliwych programów, które już przeniknęły do systemu i ukrywają ślady swojej aktywności przy użyciu technologii rootkit.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
- Luka w portalu społecznościowym Instagram wykorzystana przez cyberprzestępców
- Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę
- Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
- Liczba roku: Każdego dnia Kaspersky Lab wykrywa 315 000 nowych szkodliwych plików
Na podstawie wyników testów, oprogramowaniu Kaspersky Anti-Virus 2009, jak również pięciu innym przetestowanym produktom, Anti-Malware Test Lab przyznało wyróżnienie Gold Malware Treatment Award. Wiele pozostałych programów poddanych testom, w tym McAfee VirusScan 2008, Eset NOD32 Antivirus 3.0 oraz BitDefender Antivirus 2009, nie zaliczyło testu. Aplikacje te zostały uznane za niezdolne do zabezpieczenia komputerów użytkownika przed aktywnymi infekcjami.
Według Aleksandra Gostewa, szefa globalnego zespołu badawczego i analitycznego w Kaspersky Lab, zdolność programu antywirusowego do leczenia zainfekowanych komputerów stanowiła główną ideę programu antywirusowego od początku istnienia branży IT. "Współczesny program antywirusowy musi być nie tylko narzędziem służącym do zapobiegania infekcji, ale również potężnym instrumentem, który potrafi usuwać aktywne infekcje, gdy zawiodą inne technologie bezpieczeństwa" - powiedział Gostew. "Test przeprowadzony przez Anti-Malware Test Lab pokazuje różnice w pojmowaniu koncepcji ochrony antywirusowej przez producentów. Jednak, jak pokazały incydenty z udziałem takich szkodników, jak Rustok i Sinowal, wykrywanie nieaktywnego szkodliwego kodu nie wystarczy. Cieszymy się, że produkt firmy Kaspersky Lab okazał się jednym z najlepszych wśród testowanych rozwiązań. To oznacza, że nie tylko rozumiemy potrzebę zapewnienia równowagi między technologiami proaktywnymi, wykrywaniem w oparciu o sygnatury oraz leczeniem zainfekowanych komputerów, ale również rozwijamy wszystkie komponenty produktu antywirusowego na najwyższym poziomie".
Pełna wersja testu znajduje się na stronie http://www.anti-malware-test.com/?q=node/55.
Więcej informacji o nowej generacji produktów firmy Kaspersky Lab dla użytkowników indywidualnych można znaleźć na stronie: http://www.kaspersky.pl/wersja2009.html.
W celu przetestowania produktów Kaspersky Lab z linii 2009 można skorzystać z bezpłatnych wersji trial. Znajdują się one na stronie: http://www.kaspersky.pl/download.html?s=trial.
Informacje o Anti-Malware Test Lab
Anti-Malware Test Lab to niezależne laboratorium testowe. Laboratorium jest filią Anti-Malware.ru, autorytatywnego rosyjskiego portalu badawczego poświęconego programom zapewniającym ochronę przed różnymi rodzajami szkodliwego kodu. Anti-Malware Test Lab jest najbardziej znane z testowania możliwości leczenia aktywnych infekcji, autoochrony, jak również skuteczności ochrony przed rootkitami i ochrony nieznanymi zagrożeniami.
Komentarze (0)