Rozrywka i wypoczynek » Sport

Klasyki Mistrzostw Świata FIFA

Klasyki Mistrzostw Świata FIFA
Zobacz więcej zdjęć »
Kanał ESPN Classic przygotował specjalną serię programów retransmitujących najważniejsze spotkania z Mistrzostw Świata FIFA.

Pierwsze tego typu zawody odbyły się w 1930 roku w Urugwaju, wzięło w nich udział 13 zespołów z całego świata. Ustalono wtedy, że Mundial będzie się odbywał co cztery lata i tej tradycji Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej trzyma się do dzisiaj.

Od 1998 roku w Mistrzostwach biorą już udział 32 drużyny, ale jedynym krajem, który uczestniczył we wszystkich MŚ jest Brazylia, która jednocześnie zdobyła najwięcej tytułów Mistrza – aż pięć. Osiągnięcia Polskiej reprezentacji to dwukrotne zdobycie trzeciego miejsca: w 1974 roku w Niemczech i w 1982 roku w Hiszpanii, co w ogólnej tabeli wyników stawia nas na 13 miejscu. O wiele lepiej sytuowana jest drużyna Włoch, która zajmuje 3 miejsce tuż za Niemcami. Ale to właśnie Włosi ponieśli słynną porażkę z drużyną Korei Północnej w 1966 roku, która zakończyła ich ówczesną walkę o Puchar. Kolejną perełką jest mecz Argentyny z Kamerunem, który miał miejsce na otwarciu Mundialu w 1990 roku we Włoszech.

Czy wiesz, że: Oryginał Pucharu Świata na stałe znajduje się w Zurychu w siedzibie FIFA, a zwycięzcy Mistrzostw dostają replikę tej nagrody.

Zapraszamy 25 do 29 października o godzinie 21:00.

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia – to musi być ESPN Classic!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »