Dom » Wnętrza

Kolekcja Rafael – klasyka z włoską duszą

Kolekcja Rafael – klasyka z włoską duszą
Zobacz więcej zdjęć »
Najnowsza linia mebli firmy Klose to niezwykłe wzornictwo, doskonała jakość wykonania oraz nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Inspirowana włoskim stylem klasyczna kolekcja Rafael stworzona została dla klientów ceniących elegancję i ponadczasowe piękno.

Rafael to linia o wyjątkowym, nawiązującym do włoskiego stylu, designie. Meble z tej kolekcji to kunsztowne dzieła sztuki wpisujące się w klasyczną linię wzornictwa Kolekcji Mebli Klose.

Firmy, która umie wydobyć piękno z naturalnego drewna i tworzyć meble z duszą - ponadczasowe.  Niezwykłe aplikacje frontów, bogato zdobione profile i intrygujące zaokrąglenia nadają kolekcji oryginalny charakter. Frezowane nóżki podkreślają smukłość brył z tej linii. Meble wykonane są  z drewna olchowego w naturalnych okleinach czereśniowych. Proponowane przez Kolekcję Mebli Klose wybarwienia w 3 odcieniach: czereśnia orzech wenecki, czereśnia wenecka i czereśnia wenge wenecka wydobywają z mebli szlachetność i akcentują wytworny charakter kolekcji. Ciepły kolor drewna podkreślony został ekologicznymi, wodnymi lakierami. Jako produkty nie zawierające w swoim składzie rozpuszczalnika są one bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego.

Kunsztowne detale

W zestawie Rafael uwagę przyciąga niezwykła dbałość o detale. Dostrzegamy ją w ozdobnych aplikacjach, powtarzających się motywach florystycznych, czy w eleganckich, metalowych wykończeniach w kolorze starego złota. Bogato zdobione profile oraz frezowane ramki drzwiczek o łagodnie zaokrąglonych kształtach podkreślają ponadczasowe piękno brył z kolekcji Rafael. Subtelnie szlifowane krawędzie przezroczystych szyb witryn i kredensów przywodzą na myśl eleganckie szlify kryształów.

Wybrane bryły kredensów  oraz witryn z linii Rafael kryją  w sobie dodatkową tajemnicę. Delikatna, metalowa aplikacja umiejscowiona na wysokości szuflad to  zarówno ozdobny element bryły, jak i mechanizm otwierający ukryty schowek.

Dla kolekcjonerów ozdobnego szkła, porcelany czy wielbicieli książek firma Klose proponuje witryny z przeszklonymi bokami, które umożliwiają jeszcze lepsze wyeksponowanie zgromadzonych kolekcji.

Zastosowany system oświetlenia górnego - PowerLight oparty został na technologii Power LED. Dzięki długiej żywotności oraz dużej energooszczędności diody te stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego i halogenowego oświetlenia.

W trosce o nasze zdrowie

Meble z kolekcji Rafael wyróżniają się, zaokrąglonymi krawędziami. To nie tylko ozdobny element konstrukcji, ale także cecha zapewniająca bezpieczeństwo małym dzieciom.

W trosce o zdrowie użytkowników krzesła z linii Rafael zaprojektowane zostały tak by chronić użytkownika przed skutkami niewłaściwej postawy ciała. Odpowiednio wyprofilowane oparcie i właściwy kąt jego nachylenia pomaga utrzymać prawidłową pozycję siedzącą.

Inspirowana włoskim stylem linia Rafael stworzona została przez Pana Zenona Bączyka. Projektanta Kolekcji Mebli Klose znanego z takich klasycznych zestawów jak Amber, Milo czy Leonardo, które zyskały uznanie i stoją w domach licznych klientów.

Kolekcja Rafael składająca się obecnie z mebli do jadalni, zostanie wkrótce rozszerzone o meble do salonu, gabinetu i sypialni.

Rafael dostępny jest w wybranych autoryzowanych studiach Kolekcji Mebli Klose.

Lista salonów dostępna na stronie www.klose.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »